Ponúknite hosťovi - navarte, nalejte, naplánujte

Mobilná recepcia Gustaffo.com vytvára priestor pre lepšiu komunikáciu s hosťom

Všetci hostia sú VIP – vravia aj v najväčšej rakúskej hotelovej sieti Vienna House. Vraj škoda každej chvíľky, keď sa recepcia nemôže venovať individuálnych rozhovorom s klientom. Keď rieši sto bežných, rutinných požiadaviek, otázok, problémikov.

A tak v IT oddelení siete rozmýšľali, ako uľahčiť prácu recepciám i hosťom nielen v jej gustaffovlastných „domoch“, ale v ľubovoľnom hoteli. Spoločne s partnerskou J-IT Viedeň to napokon rozlúskli prostredníctvom mobilnej aplikácie Gustaffo.com, ktorá rieši komunikáciu s hosťom od on-line check-in po check-out cez budíček, izbovú službu, viena%20house%20vinformácie o hoteli od A po Z...

Hosť sa rozpráva s recepciou aj bez toho, aby dvihol telefón. Nemusí ani nohu vystrčiť z izby, keď si chce rezervovať miesto v saune alebo reštaurácii. Nuž a recepčné a recepční neopakujú päťdesiatkrát denne rovnaké tipy na výlety... „Taxislužba, nápady a inšpirácie na trávenie času, digitálne noviny a časopisy... skrátka, aplikácia ponúka desiatky služieb,“ hlavný predstaviteľ IT Vienna House Stefan Urdl dodáva, že efekt Gustaffo.com si už v týchto chvíľach užívajú hotely vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Česku, Rusku, Rumunsku a samozrejme aj na Slovensku v hoteli Vienna House Easy Chopin Bratislava.

chopin%20logoSpoločnosť v súčasnosti zamestnáva 2 200 ľudí v deviatich krajinách. Priniesli dostatok skúseností a podnetov, čo by „mobilná recepcia“ mala riešiť, v čom pomôcť, čo urýchliť. Napríklad, aj takú drobnosť, akou je budíček... Podľa skúseností recepčných vraj veľa hostí chce „dvojité zobudenie“. Majú radi pocit, že ak by chopin%20reczlyhal budíček v ich mobilnom telefóne, je tu ešte budíček z recepcie.  

„Hostia oceňujú servis mobilnej recepcie aj preto, že je to zase niečo nové, moderné, v duchu doby. Predovšetkým však majú radi rýchlu komunikáciu,“ podľa S. Urdla si aplikácia získala priazeň hosťa i hotelových zamestnancov vďaka svojej jednoduchej manipulácii, „pridanou hodnotou oproti konkurencii je aj to, že si sami dokážeme nastaviť možnosti prispôsobenia.“

Web-app a back-end sú maximálne intuitívne a samozrejmé; obsah sa dá ľahko doplniť alebo zmeniť. Veď, napríklad, ani nie všetky hotely siete Vienna House ponúkajú izbovú službu, Ale zase každý pripravuje vlastné propagačné akcie a na rôznych iných podujatiach sa chcechopin%20ext zúčastniť (živý panel pre EURO 2016 a pod.).

Nie všetci hostia sú rodenými it-čkármi; netúžia zvládať stále nové návody a systémy. Keď im však ponúknete aplikáciu Gustaffo.com, potrebujú sa len pripojiť na hotelové WiFi. Ich komunikácia sa automaticky presmeruje na recepciu. Momentálne sa mobilná recepcia zhovára s klientom v deviatich gustaffo%20jazykyjazykoch – podľa požiadaviek hotela.

“Najdôležitejšou prednosťou pre hotely je fakt, že sa „mobilná recepcia“ dá napojiť na ktorýkoľvek hotelový softvér,“ vysvetľuje Thorsten Guggenberger, generálny riaditeľ spoločnosti J-IT Viedeň, ktorá je tzv. developerom „mobilnej recepcie“. Vraví, že hotelový sektor zatiaľ nie je plne digitálny, takže aplikácia sa stala najjednoduchšou možnou cestou ako on-line a zároveň pohodlne komunikovať s hosťom. Technologicky jednoduchá a cenovo dostupná pre hotel aj hostí.

Štartovací balíček obsahuje všetky základné funkcie - digitálnu zložku hosťa, live chat s recepciou, jazykové varianty a systém pre správu obsahu. Ďalšie funkcie si môže hotel prikúpiť gustaffo%20check%20inpodľa potreby a integrovať do systému. Veď do aplikácie Gustaffo.com neustále pribúdajú nové funkcie, hoci aj hotelový kvíz, spätná väzba klientov a mnohé ďalšie... Mimochodom, noví zákazníci môžu služby skúšať počas troch mesiacov.

Každý mesiac dostávajú hoteloví manažéri prehľad o návštevnosti, o štatistike objednaných služieb, štatistike odozvy, ktorá zahŕňa nielen použitie aplikácie, ale aj prijatie či odmietnutie objednávok a prehľad rýchlosti ich vybavovania. „Okrem toho priebežne získavajú informácie o tom, ako hostia využívajú „mobilnú recepciu“, čo si žiadajú, čo pýtajú. Môžu tak rýchlo reagovať na ich konkrétne želania a uviesť tak pro-klientsky orientovanú filozofiu do každodennej praxe,“ Thorsten Guggenberger sa teší, že mobilná recepcia pomáha sieti budovať jej tohtoročnú čerstvú obchodnú značku Vienna House, zastrešujúcu štyri hotelové štýly.

Prečo by však nepomohla budovať ju aj vášmu zariadeniu?

shp ©do rubriky

Editoriál

Milí hotelieri a manažéri reštaurácii,

sonamožno vlastne ani netušíte, ako ste sa zrazu ocitli na stránke e-nšpirácií pre hotelový a reštauračný biznis. Skrátka, „vyššia moc“ to tak zariadila. Možno sa už nemohla pozerať na to, ako sa pomaly ale isto zamotávate do siete tzv. prevádzkovej slepoty. Ako denne riešite tisíc stále rovnakých problémov a ďalších tisíc, ktoré sa vynorili celkom nečakane a znenazdajky.

Pritom vám nemôžu neuniknúť novinky, ktoré sa v tomto biznise objavili – v prilákaní hosťa, v trendoch, smerovaní a úspechoch konkurencie. Veľmi dobre vás poznám. Však s mnohými som sa ako mediálna manažérka Zväzu hotelov a reštaurácií SR i ako novinárka, zaoberajúca sa dlhé roky hotelierstvom, cestovným ruchom a gastronómiou, stretávala. Osobne, telefonicky i mailami pod vlastnou „hlavičkou“.

Aj medzi hoteliermi – tak ako v každej inej brandži – sa nájdu ľudia, ktorí už „všetko vedia“, alebo lepšie povedané, nič už nepotrebujú vedieť. Ja ale za tie roky viem, že ich hviezdne pocity nemôžu byť viac vzdialené pravde... A že ich kariéra to napokon dokazuje.

Omnoho viac je ale tých, čo sa potešia každej novej informácii, čo chcú byť stále „na pulze dňa“ čo každý nový podnet dokážu premeniť na tvorivú inšpiráciu. Teda v prípade tejto stránky na e-nšpiráciu.

V mene hosťa ďakujem, že existujú a krôčulinkom ku krôčulinku posúvajú Slovensko na mape destinácií, ktoré sa oplatí navštíviť a ktorým sa svetové trendy hotelierstva a gastronómie nevyhýbajú.

Vaša

Soňa Hudecová-Podhorná

 

Nepošlete svojho šéfa kuchyne opäť na profesionálnu špionáž?

Neraz si povzdychnete, aké má ten váš šéfkuchár obrovské ego. A nie a nie počúvať iných – ani prevádzkara, ani F&B managera, ani vás ako svojho riaditeľa či riaditeľku, ba dokonca ho nezaujíma ani názor majiteľov či hostí. V tej chvíli by ste ho niekam poslali... samozrejme, mám na mysli slušný cieľ ☺, teda, povedzme, na stáž u skúsenejších. Možno oni by ho vedeli naučiť ako neľpieť na rokmi vyskúšanom stereotype alebo naopak na rozumu a chuti vzdialených nápadoch. Lenže stáž vám poriadne rozhádže už i tak napätú personálnu situáciu a navyše býva poriadne drahá. Ale je tu aj iná možnosť; už 21. októbra v Refinery Galery Bratislava...

7. 10. 2019 / Čítať viac

Dávate si pozor na neplatičov? V tomto roku ich bude viac.

Stačí zopár neplatičov a už to ide ako lavína. Neplatia vám, nuž ani vy nemáte z čoho zaplatiť dodávateľov tovaru, insourcované a servisné služby, mzdy zamestnancov, dane a poplatky... A nielen to. Zlý chýr sa po malom Slovensku roznesie veľmi rýchlo. Každá event agentúra, každá firma sa bojí organizovať podujatie v zariadení, ktorému hrozí nedostatok kvalitných potravín či fungujúcej konferenčnej techniky. Veď dodávatelia kašlú na vašu druhotnú platobnú neschopnosť a jednoducho sa vám oblúkom vyhnú.

tomto roku to bude horšie a vám neostane nič iné, len si vašich klientov viac preverovať a celkovo neplateniu predchádzať. Radšej objednávku oželieť, než s ňou mať náklady a potom

18. 2. 2019 / Čítať viac

Už zháňate ľudí so znalosťou čínštiny?

Anglicky, nemecky, rusky, francúzsky, španielsky, taliansky ... žiadna jazyková znalosť vašich zamestnancov nie je na zahodenie. Zdá sa však, že na popredné miesta sa prebojuje aj čínština. Podľa štatistiky Bratislava Tourist Board-u sa totiž v roku 2018 stali najpočetnejšou skupinou návštevníkov hlavného mesta práve obyvatelia krajiny draka.

„Vnímame ich dlhodobo stúpajúci záujem o Bratislavu, pričom medziročne ich návštevy vzrástli o takmer 24 percent. Preto spolupráca s touroperátormi, cielená propagácia

20. 12. 2018 / Čítať viac

Aj vy hľadáte personál ako povestnú ihlu v kope sena ?

Za deviatimi horami a deviatim dolinami... rozprestierala sa krajina zvaná Slovensko. Občas sa v nej nelogicky piesok lial a voda sypala (keď poslanci schvaľovali a ministerstvá navrhovali šibnuté legislatívne zmeny, rozšírenia zákonov a vyhlášok, košatenie pravidiel...).

No a ako to býva v mnohých príbehoch, aj tu občas stál v poli zámoček. Teda niekedy zámoček, inokedy business hotel, rezort, penzión, reštaurácia. A vo dverách človek v obleku alebo kostýmčeku, čo lákal okoloidúcich. Nie však hostí, čo by prišli hlavu zložiť na posteľ pod baldachýnom či plazmovou obrazovkou alebo zasadli za stôl k dobrému obedu. Lákali zamestnancov, čašníkov, kuchárov, chyžné, recepčných... do práce jednoduchej i zložitej,

 / Čítať viac

Informatórium

Vienna House Easy*** Bratislava

vienna house easy ba

Po krátkom pôsobení Rumuna Georga Rosu v riaditeľskej pozícii sa na toto miesto vrátila Lucia Arbetová. Výzvu oživiť ruch v obnovenom hoteli neďaleko letiska prijala po tom, čo Vienna House Dvořák**** v Karlových Varoch kúpili iní vlastníci. Ten totiž – v rámci „vnútorných pohybov“ rakúskej siete - riadila od júna 2016.
 

♣ Liptovská hviezda

liptovská hviezda 18
Do tohto ročníka „mystery shopping“ sa zapojilo 14 reštaurácií a 5 kaviarní z Liptovského Mikuláša, Ružomberka a Demänovskej Doliny. Organizácia Region Liptov pritom oslovila 67 zariadení; z nich si však menej než tretina trúfla nechať preveriť kvalitu svojich služieb. Tentoraz však nezávislá spoločnosť hodnotí prevádzky až dvakrát – v zimnej a potom v letnej sezóne.

♣ Greenfood Restaurant Senec

greenfood pekáreň 2 

Značka sa presťahovala z Ratnoviec do rodného mesta jedného z majiteľov – Tibora Samaranského (vpr.). Spolu s Martinom Maslančíkom ju však z reštauračnej gastronómie pretransformovali na pekáreň, zaoberajúcu sa najmä kváskovým chlebom. K pôvodným siedmim druhom napr. pohánkovému, špaldovému alebo chlebu z pivného sladu., postupne pribúdajú ďalšie. Klasická gastronómia má momentálne podobu cateringu a poradenstva.
 

♣ International**** Veľká Lomnica

international vl bež trate

Z podtatranského golfového hotela pri areáli Black Stork sa v tomto ročnom období stáva lyžiarsky. V tejto zimnej sezóne však upravila a udržiava spoločnosť Golf International vyše 10 km bežeckých tratí ešte skôr než zvyčajne – už od Vianoc. Hostia – rekreační bežkári na ne majú bezplatný vstup. Trate sa stanú aj dejiskom tradičných februárových bežkárskych pretekov či Balónovej fiesty.

Grand hotel Bellevue**** V.Tatry

bellevue tatry - m_warhol 

Predošlého riaditeľa Viktora Kosmáka, ktorý vo funkcii pôsobil od roku 2011 a teraz zasadne v mestskom zastupiteľstve, nahradil Miroslav Warhol. Po práci v zahraničí na pozícii F&B managera sa šesť rokov staral o „sales“ hotela Bellevue. Plánuje pokračovať v rekonštrukcii izieb, rozšírení wellness centra o detský bazén i priestor balneo.

Thuries Academy

img_6313

Juraj Hruška, Vojto Artz, Jaroslav Hladík... a ďalších 150 slovenských kuchárov sa už môže pochváliť certifikátom Thuries Academy. Škola pre profesionálov otvorila už svoj 12. ročník – v kategóriách A, B, ale už aj C je . Zamestnávatelia z radov hotelov i reštaurácií oceňujú, že sa im tak s malými nákladmi vracia nielen majster modernejšej a zdravšej gastronómie, ale aj s efektívnejším prístupom k využitiu surovín a filozofiou zero waste i vyššou produktivitou práce.


Čo sa udialo v minulých rokoch


 

2013 – 2019 © Hotelovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok