Horúca linka

Kto sedí na manažérskej stoličke?

Zmena je život. To platí aj pre brandžu horeca a jej personálne obsadenie. Tobôž v časoch po covide, kedy sa zatriasli aj tie najpevnejšie skaly (či už v podobe hotela alebo známeho hoteliera). A tak sa budeme snažiť postupne vypátrať, kto sedí na manažérskych stoličkách; dlho, dlhšie i čerstvo. Samozrejme, čo platí dnes, už nemusí platiť zajtra či pozajtra. Preto v mene aktuálnych informácii poprosíme – keď ako riaditeľ/ka meníte miesto alebo sa o takejto zmene dozviete, dajte nám vedieť, píšte, mailujte, telefonujte.

AC Hotel by Marriott Bratislava Old Town: Kým iní zatvárali, hotel sa po zmene vlastníkam_hurban h - i názvu z Austria Trend – a po následnej rekonštrukcii otvoril práve v nepriaznivých covidových časoch. Do „najvyššieho“ kresla si vtedy sadol Martin Hurban, ktorý tam pôsobí doteraz.

m_majtánová 2Albrecht Bratislava: V súvislosti so zmenou (kontroverzného) vlastníka hotela a prechodu do portfólia spoločnosti Premium Star Hotels sa v riaditeľskej kancelárii udomácnila Michaela Majtánová. Päťhviezdičkový hotel predtým viedla Ing. Marta Teplá, ktorá vystriedala Petra Haina. 

m_pleshanovAlexander Bardejovské Kúpele: Štvorhviezdičkový hotel, patriaci do spoločnosti Bardejovské kúpele, vedie už viac než tri roky v pozícii hotel manager Mária Pleshanov.

Amalia Nová Lesná: Už tretiu zimnú sezónu, ale iba druhé Vianoce, sai_šestáková 2 bude o hostí (aj svoj tím) starať Iveta Šestáková. Útulné zariadenie s pekným relaxačným zázemím si – popri hoteli Hrabovo a apartmánoch Credo - vzala do prenájmu.

i_matinaAquatermal Dolná Strehová: Hotel s troma hviezdičkami, ktorého najvyššou pridanou hodnotou je kúpalisko, od jeho otvorenia vedie Ing. Ivan Matina (na obr vľavo).

Arkady Hof Stupava: nový hotel v zrekonštruovanej koniarni má „na povel“ Mária Marková. K otvoreniu a rozbehu ho priviedol Peter Hain.m_marková 2

Avance Bratislava: Vyše desať rokov ho v pozícii riaditeľa vedie Dušan Škvarenina.

Grand hotel Bellevue Horný Smokovec: Staronovým riaditeľom (s medzipôsobením v mestskom zastupiteľstve) je už pár mesiacov opäť Ing. Viktor Kosmák, ktorý nahradil Ing. Miroslava Warhola. Hotel bol známy summitom NATO v časoch manažovanie Ing. Janou Gantnerovou.

Wellness hotel Borovica Štrbské Pleso: Už päť rokov ho má „na povel“ Miriam Knižková. V roku 2018 nahradila Ing. Igora Gondára, ale prvé roky hotela sú spojené s Danielou Kordovou.š_gálik - mercure

Clarion Congress Hotel Bratislava: Hoci to teraz na jeseň budú len dva roky, čo hotel riadi Štefan Gálik, dlho predtým tu pôsobil ako „dvojka“ (v pozícii zástupcu gr Ladislava Olcsváryho). K zmene majiteľa i názvu z Mercure na Clarion prišlo už počas jeho manažovania.

j_tóthHotel Clavis Lučenec: Trojhviezdičkové ubytovacie zariadenie s konferenčnými priestormi v centre „hlavného mesta“ Novohradu vedie od jeho otvorenia Ing. Jaroslav Tóth.

Damian Jasná: Novopostavený rezort v Demänovskej Doline, fungujúcir_beneš ako condo hotel (s apartmánmi individuálnych majiteľov a hotelovými službami), pripravil k otvoreniu a do konca roka povedie Ing. Radim Beneš a jeho vzdelávacia spoločnosť Hotelový doktor.

Hotel Devín Bratislava: Pozíciu „executive director“ má na vizitke uvedenú Jakub Majcin. Ikona hotelovej scény bola dlhé roky spojená s Ing. Tomášom Ondrčkom, ktorý ju viedol v časoch predošlého vlastníka.

Boutique hotel Doma u nás Poprad: O prevádzku sa už niekoľko mesiacov stará Renáta Michalková. Keďže ide o nové zariadenie, tých manažérskych mien nie je veľa, za spomenutie stojí aspoň Peter Hain.

p_ďurčeková hHotel DoubleTree by Hilton Bratislava: Od jari 2022 ho vedie Petra Ďurčeková. Krátky čas v ňom pracoval aj Ing. Radim Beneš, ale podstatnú časť svojho pracovného života v ňom ako generálna riaditeľka strávila Ing. Rozwitha Bieber.

Hotel DoubleTree by Hilton Košice: Po ôsmich rokoch práce v tomto sieťovom hoteli začala tímu na jar ´23 šéfovať Adela Zakarová. Medzi jej predchodcov patrí Ing. Branislav Kačkovič, Ing. Tomáš Máčala, Peter Dandár či Marek Harbuľák.

š_bozóHotel Dubná skala Žilina: Už to bude rok, čo za riaditeľským stolom sedí Štefan Bozó. Predtým hotel spoločnosti Doxx, neskôr premenovanej na FSM group, viedol Pavel Grivalský i Juraj Gabaj.f_platko

Hotel Flóra Trenčianske Teplice: Súčasným riaditeľom „trojhviezdy“ v centre kúpeľného mestečka je František Platko (na fotke vpravo). Nahradil Ing. Petra Ševčíka, ale nestori horeca brandže si liečebný hotel spájajú predovšetkým s Ing. Miroslavom Godálom.

Galicia Nueva Halíč: Tento štvorhviezdičkový (podľa dnes už neplatnej vyhlášky)zámocký z_tokolyováhotel v srdci Novohradu, otvorený po rekonštrukcii v roku 2016, manažuje Anna Jarinová

Hrebienok Resort Starý Smokovec: Apartmánový komplex dvoch budov s množstvom relaxačných možností i ľadovou plochou (v zime) vedie Zuzana Tökölyová (na foto vľavo).

j_chmelnickýHotel International Veľká Lomnica: Hotel, známy najmä fanúšikom golfu (vďaka areálu Black Stork) ale aj gurmánom, už niekoľko rokov manažuje Ing. Ján Chmelnický.k_malová

Hotel & Spa Resort Kaskady Sliač-Sielnica: Kedysi ho v pozícii ceo uviedla do života Ing. Katarína Malová, ale v nezmenenom garde oslávili spolu aj vstup do dospelosti hotela. Ikona slovenského wellness turizmu má už totiž osemnásť rokov.k_noll

Grand hotel Kempinski High Tatras: Už desať rokov vedie päť tatranských hviezdičiek „malá veľká“ hotelierka Kathrin Noll

Kráľov prameň Novoveská Huta: Penzión so 45 lôžkami v jednej z mestských z_rychnavská kráľov prameň hčastí Spišskej Novej Vsi vedie Zuzana Richnavská (na obr. vľavo)

Hotel Lomnica Tatranská Lomnica: Do riaditeľskej kancelárie už denne vstupuje Miriama Vojčíková. Riadenie hotela je však najviac spojené s menom Ing. Zuzany Kovaľovej-Semanovej.

Oravský háj, Garden Hotel & Resort Brezovica: Richard Ortutay je meno, ktoré si môže hosť prečítať na dverách do riaditeľovej pracovne. Predošlí hostia videli meno Daniel Kulla, niekoľko rokov tam však svietilo „Jozef a_labošová 4Bystrický“.

Hotel Mikado Nitra: Moderný hotel s veľkoryso riešenými 45 izbami a kongresovými priestormi, trochu bokom od ruchu centra, vedie od jeho začiatkov Anna Labošová.

Hotel Panorama Trenčianske Teplice: Relatívne mladému hotelu so štyrmi hviezdičkami, postavenému na „zelenej lúke“ (aj keď bez lúky), šéfuje majiteľka Marta Mišíková

Hotel Patria Štrbské Pleso: Hotelovú ikonu Vysokých Tatier (ktorú vidnoj_bendžala 3 takmer na každom suveníre z našich veľhôr) vedie roky rokúce Ing. Jozef Bendžala, bývalý prezident Zväz hotelov a reštaurácií SR.

Horský hotel Popradské pleso: Bývalú chatu kpt. Morávku v Mangusovskej doline vedie Marcela Štefániková.

j_kresánekPremium Business Hotel Bratislava: Ako riaditeľ (i dlhodobý prevádzkovateľ) „smart“ hotelíka s mimoriadne príjemnou reštauráciou Oliva v bratislavskom Ružinove sa už niekoľko rokov predstavuje Ján Kresánek.

Horský hotel Remata Ráztočno: Atraktivitu rovnomennej rekreačnej oblastim_kratka 2 a lyžiarskeho strediska pri Kremnických vrchoch si v pozícii riaditeľa už vyše 15 rokov užíva Ing. Miroslav Kratka (na foto vpravo).

Rozprávková dedinka Dolný Kubín: V pozícii riaditeľa aj spolumajiteľa sa o j_gustiňák hrezort s kolibou a apartmánovými domčekmi a la Kremienok a Chocholúšik, Hobbit, Maťko a Kubko, Na stračej nôžke a ďalších.. stará Jozef Gustiňák. 

Hotel Rysy Tatranská Štrba: V tomto dogfriendly hoteli pár desiatok metrov od zastávky „zubačky“ sa (aj) hosťovi predstavuje Dalibor Gdovin.j_zumer

Hotel Salamandra Horný Hodrušský tajch: Novým riaditeľom hotela spoločnosti Premium Star Hotels v lyžiarskom stredisku v Štiavnických vrchoch sa stal Jozef Zumer. Nahradil tak Michaelu Majtánovú a s touto pozíciou bolo predtým spojené aj meno Walter Konečný.

Horský hotel Sliezsky dom Tatranská Polianka: Post hotelového manažéra tu už niekoľkop_andráš rokov nezaznamenal žiadnu zmenu. Tím najvyššie položeného hotela, priamo pod Gerlachovským štítom a pri Velickom plese, vedie Peter Andráš.

Hotel Solisko Štrbské Pleso: Riaditeľkou je už niekoľko rokov Katarína k_kaňováKaňová (foto vľavo), ktorá si spolu so šéfkuchárom – manželom Martinom Kurhajcom vzala bývalý liečebný dom do prenájmu.

Hotel Tulipán Tatranská Lomnica: Ako riaditeľ tu už niekoľko rokov pracuje nový vlastník Peter Gajdošík. Vystriedal tak Michala Ambroša z čias, keď hotel vystúpil zo siete Best Western a majiteľ neskôr vyhlásil konkurz

W hotel Bratislava-Devínska Nová Ves: Ako riaditeľ sa v tomto (kedysi podľa vyhlášky) trojhviezdičkovom zariadení v závetrí hlavného mesta predstavuje Miroslav Králka. Jeho j_kalinčíkovádlhoročný predchodca Ing. Vladimir Ludvik vykročil do iných než hotelových sfér.

Zamkovského chata Starý Smokovec: Chalet, postavený pred vyše polstoročím, už dvadsať rokov patrí Janke Kalinčíkovej, ktorá sa jeho manažovania zhosťuje aj v úlohe riaditeľky – chatárky. 

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry: Jeho riaditeľkou sa s úderom l_potočná hposlednej silvestrovsko-novoročnej polnoci stala Lenka Potočná, ktorá predtým pracovala vo sfére turizmu zahraničí.

i_gondár 8

Hotel Zlatý kľúčik Nitra: Zopár mesiacov už štvorhviezdičkový hotel v časti Zobor vedie Ing. Igor Gondár. Predtým pracoval vo funkcii riaditeľa Ľudovít Macúš a pred i počas dostavby konferenčných priestorov ho k_mikulášiková 1manažovala Kristína Andraško.

Wellness hotel Zochova chata Modra: Na najvyšší manažérsky stupienok postúpila z pozície manažéra celého ubytovacieho úseku Katarína Mikulášiková. Od otvorenia hotela ho viedla Zuzana Zadňančinová, neskôr Nenad Smilajkov.

Soňa Hudecová ©

 

návštevy: 21001

späť

Editoriál

Milí hotelieri a manažéri reštaurácii,

sonamožno vlastne ani netušíte, ako ste sa zrazu ocitli na stránke e-nšpirácií pre hotelový a reštauračný biznis. Skrátka, „vyššia moc“ to tak zariadila. Možno sa už nemohla pozerať na to, ako sa pomaly ale isto zamotávate do siete tzv. prevádzkovej slepoty. Ako denne riešite tisíc stále rovnakých problémov a ďalších tisíc, ktoré sa vynorili celkom nečakane a znenazdajky.

Pritom vám nemôžu neuniknúť novinky, ktoré sa v tomto biznise objavili – v prilákaní hosťa, v trendoch, smerovaní a úspechoch konkurencie. Veľmi dobre vás poznám. Však s mnohými som sa ako mediálna manažérka Zväzu hotelov a reštaurácií SR i ako novinárka, zaoberajúca sa dlhé roky hotelierstvom, cestovným ruchom a gastronómiou, stretávala. Osobne, telefonicky i mailami pod vlastnou „hlavičkou“.

Aj medzi hoteliermi – tak ako v každej inej brandži – sa nájdu ľudia, ktorí už „všetko vedia“, alebo lepšie povedané, nič už nepotrebujú vedieť. Ja ale za tie roky viem, že ich hviezdne pocity nemôžu byť viac vzdialené pravde... A že ich kariéra to napokon dokazuje.

Omnoho viac je ale tých, čo sa potešia každej novej informácii, čo chcú byť stále „na pulze dňa“ čo každý nový podnet dokážu premeniť na tvorivú inšpiráciu. Teda v prípade tejto stránky na e-nšpiráciu.

V mene hosťa ďakujem, že existujú a krôčulinkom ku krôčulinku posúvajú Slovensko na mape destinácií, ktoré sa oplatí navštíviť a ktorým sa svetové trendy hotelierstva a gastronómie nevyhýbajú.

Vaša

Soňa Hudecová-Podhorná

 

Aj vy (ne)snívate o michelinskej hviezde?

Možno snívate aspoň v najtajnejšom kútiku duše a možno by vám také niečo ani len micheinnenapadlo. Ale v každom prípade už nebude podstatné, či varíte božsky, moderne, originálne, zážitkovo, ekologicky... ale či štátna agentúra turizmu (v našom prípade by to teda bola Slovakia Travel) nájde desať miliónov na účasť v michelinovskom...

 / Čítať viac

Horeca očami hosťa: Michal Paľa

 …už vyše 20 rokov pôsobí v spoločnosti Messer Tatragas v pozícii m_paľa hgenerálneho riaditeľa, za čo vlani získal cenu vydavateľstva Trend ako „Manažér roka“.
„Keďže som študoval v zahraničí a moji rodičia pôsobili v diplomatických službách – ako chlapec som päť rokov žil v Alžírsku – dôkladne som okúsil chuť rôznych kuchýň. Ale dve z nich ostali mojimi srdcovými záležitosťami: francúzsky štýl stolovania a slovenské

 / Čítať viac

Zatvoria ceny energie váš wellness?

Už v máji si vrabce štebotali, že hotelieri plánujú zatvárať svoje wellnessy (vodné svety, centrá wellness pxb hoddychu... či ako sa to všelijako v rôznych hoteloch nazýva). Alebo ich aspoň podstatne zoštíhlia. A to ešte zďaleka nevyzerala situácia tak napäto a draho.
Riaditeľ hotela Hviezda v Dudinciach Mgr. Vincent Andraško k tomu hovorí, že zatiaľ mierne upravili prevádzkový čas wellness centra: „Oproti vlaňajšku sa energie zvýšili o 300

 / Čítať viac

Viete, čo je to harira?

Asi každý hotelier, F&B manager či šéfkuchár vie, čo znamená amuse-bouche. Jeden ho musí jedlo symbol pxbpripraviť, druhý naň zohnať suroviny a tretí s ním počítať v nákladoch. A určite poznajú angus, bacardi, pumpernikel, wasabi... Ale čo by musel majster varešky navariť, keby ho hosť

 / Čítať viac

Stane sa Európa lídrom „udržateľnosti“ turizmu?

Ekológia, zelený program, zero waste, udržateľný rozvoj... Niežeby na tom Slovákom vôbec ekológia pxbnezáležalo, ale takýto imidž firmy či hotela v mnohých západných krajinách zaváži mnoho viac. Je veľkým lákadlom a rozhodujúcim kritériom pri výbere produktu či služby. Aj organizátori medzinárodných eventov musia svojich klientov často odpovedať na to, či miesto pre

 / Čítať viac

Informatórium

Hotel Slovan Piešťany

hotel slovan piešťany

Kedysi najluxusnejšia secesná ikona piešťanských kúpeľov z roku 1906 – Grand hotel Rónai, neskôr Royal a počas socializmu premenovaný na Slovan - stále chátra. Do jej rekonštrukcie sa nik nechce pustiť... prečo?

Mondieu Bratislava

Ešte len začal nový rok a už má táto známa a inak dobrá kaviareň cez nespokojnú zákazníčku zlú reklamu. V čase sociálnych sietí si treba dávať veľký pozor.

Hotel Club Kežmarok

club kk

Trojhviezdičkový hotel v jednom z najstarších slovenských miest – a vo východiskovom bode výletov do troch národných parkov – práve oslavuje 30 rokov. Za ten čas sa pôvodných 19 izieb rozšírilo o ďalších 16, vrátane bezbariérových. Pribudla wifi, detský kútik, v garáži je dosť miest na zaparkovanie... Najväčšou devízou je však komorná atmosféra, pre ktorú hotel vyhľadáva pobytová a s ohľadom na športovú kariéru majiteľov Gantnerovcov najmä športumilná klientela. V reštaurácií sa aj štamgasti majú vždy čím novým pokochať – v zbierke poľovníckych trofejí  sú okrem európskych už aj kúsky z Kamčatky, Afriky či Mongolska.

Mirror Hospitality Expo

carlton ext

Hotel Radisson Blu Carlton (a ďalších 15 prevádzok v Bratislave a okolí) sa stane hostiteľom 5-dňového festivalu pre profesionálov i amatérov. Predstavia sa na ňom svetové mená barmanského, kuchárskeho a someliérskeho remesla - profesionáli, pôsobiaci doma i v cudzine, ale aj zahraniční majstri varešky a šejkra. Naši barmani-juniori si zasúťažia spolu s českými, maďarskými, poľskými a rakúskymi a festival vyvrcholí národným kolom barmanskej súťaže Diageo World Class; víťaz nás bude reprezentovať na svetovom finále v Sao Paulo.

Best Hotel Properties, a.s.

river park

Tímu päťhviezdičkových bratislavských hotelov Sheraton a River Park už nevelí Branislav Kačkovič (o čom redakcii začvirikali vrabce už v marci). Hotel Sheraton v komplexe Eurovea začal viesť Peter Dandár, doterajší riaditeľ DoubleTree by Hilton**** v Košiciach. Tam si na uvoľnenú stoličku sadla Adela Zakarová, ktorá v hoteli pracuje už osem rokov. V River Parku môžu hostia stretávať – ako staronového gr - Rudolfa Križana, ktorý doteraz pôsobil v Predstavenstve BHP.
 

hotel Čerešne**** Bratislava

hotel čerešne ba-polianky

V rámci projektu Čerešne City v dúbravskej časti Polianky ponúkne ubytovanie príležitostným hosťom – na úrovni štyroch hviezdičiek – aj hotel Čerešne. Developer – ITB Development ho predstavil ako 7-poschodovú budovu s 96 izbami a siedmimi 2-izbovými apartmánmi so zatrávnenou strechou, pričom ďalšie dve podlažia nájdu miesto pod zemou. Tam sa počíta s parkovaním pre 63 áut (a 27 môže parkovať v exteriéri hotela) , ale aj s krytom pre 250 ľudí. Hoci výstavba sa začína len na jar 2023, prvých hostí plánujú Čerešne privítať už o dva roky.
 

Arkady Hof **** Stupava

arkady fof stupava 3

V jednej z bočných uličiek stupavského centra pribudol hotel so 16 izbami a 8 apartmánmi. Zrodil sa rekonštrukciou panského majera zo 17. storočia. Dnes v ňom nechýba noblesná reštaurácia, ktorej šéfuje Peter Gogaľ, sála i konferenčná miestnosť; vďaka pôvodným klenbám však hotel dýcha originálnou historickou atmosférou. V pozícii výkonného riaditeľa pôsobí Peter Hain.
 

♣ Vienna House Easy Bratislava

vienna house easy ba

Bývalý hotel Chopin*** siete Vienna International, ktorý prešiel pred rokmi premenou na koncept Vienna Easy (vrátane názvu), má už nového majiteľa. Prešiel do portfólia najväčšej hotelovej franchisingovej siete – Wyndham Hotels & Resorts, ktorý sa „skrýva“ za značkami Sheraton, Hilton, Holiday Inn, Ibis Styles, Mercure, Mövenpick, Dorint, Steigenberger, Pullman, Adagio a ďalšími v 95 krajinách. Naďalej bude však značku Vienna House prevádzkovať spoločnosť HR Group so sídlom v Berlíne, ale pod prispôsobenou značkou Vienna House by Wyndham.

♣ Crowne Plaza Bratislava

crowne plaza

Už druhý rok po sebe obhájil hotel v centre hlavného mesta ocenenie najlepší MICE hotel, ktoré udeľuje World MICE Awards aj v jednotlivých krajinách. V Česku, napríklad, bodovala Corinthia Praha, v Rakúsku Grand Hotel Wien, v Maďarsku The Ritz – Carlton Budapest. Len u našich severných susedov je ocenený Zamek Janów Podlaski mimo hlavného mesta, dokonca celkom excentricky pri ukrajinských hraniciach. Svetové MICE jednotky pôsobia v Dubaji a Katare, ale ako naj „MICE organizátor“ vo svete sa umiestnila spoločnosť Liberty Czech Republic & Slovakia DMC.
 

Lomnica***** v Tatranskej Lomnici

m_warhol 2

Po desaťročí pôsobenia v Bellevue Grand Hoteli**** S. Smokovec ukončil túto etapu pracovnej kariéry tamojší riaditeľ Ing. Miroslav Warhol. Stal sa hotelovým manažérom hotela Lomnica***** v Tatranskej Lomnici. Hotel Bellevue momentálne riadi jeho predchodca Ing. Viktor Kosmák, ktorý túto funkciu už raz prevzal v roku 2011 po odchode Ing. Jany Gantnerovej. Neskôr sa stal poslancom mestského zastupiteľstva. 

MenJu Bratislava

menjú ba

V reštaurácii hotela Aston v Bratislave zavial nový vietor. Prenajali si ju slovenskí top šéfkuchári – Martin Korbelič a Tomáš Sika a nazvali ju MenJu. Dostala aj nový outfit v duchu trendu neformálnosti, vzdušnosti a prirodzených materiálov. Zmenili aj slovenský zvyk nechávať reštauráciu stále otvorenú a svojich hostí vítajú len počas pracovných dní do 14.30. Aj keď otvorili už koncom jesene, na horeca scénu sa uviedli najmä otváracou večerou Zimného festivalu jedla.
 

Eck Restaurant Devín

eck restaurant devín h-i

Zážitkovú gastronómiu hlavného mesta plánuje posunúť vpred nový Eck Restaurant v Devíne. Majiteľ Patrik Tkáč do kuchyne povolal Daniela Tillingera, ktorý sa tak na Slovensko vrátil po rokoch pôsobenia v Belgicku, Veľkej Británii a Rakúsku. Reštaurácia s kapacitou 34 hostí a salónikom pre ďalších desať, funguje len večer a rezervačným spôsobom. V podzemí našla svoje miesto vínna pivnica, pre začiatok s ôsmimi tisíckami vín. Mimochodom, názov reštaurácie má korene v prastarom názve tamojšieho miesta – Gold Eck, teda zlatý roh.

Poprad*** v Poprade

hotel poprad pp

Jeden z tradičných a „nostalgických“ hotelov v meste pod Tatrami zatvoril v októbri svoje brány. A tak 144 lôžok a prísteliek ostáva stále prázdnych. Rovnako ako konferenčná miestnosť, salón, tri menšie salóniky a príjemná reštaurácia pre 100 ľudí. Na penzión pre starších sa má premeniť aj hotel Gerlach, smutne známy mafiánskou likvidáciou policajta v 90-tych rokoch.

Grandhotel**** Starý Smokovec

grandhotel ss ext zima

K doterajším apartmánom, „venovaným“ známym osobnostiam, pribudli nedávno apartmány detského spisovateľa Daniela Heviera a českého herca Miroslava Donutila. Hotel začal túto tradíciu na jeseň 2018, kedy pokrstil izby kráľa komédie Vlastu Buriana, českej športovej legendy Emila Zátopka a slovenskej uznávanej herečky Milky Vášáryovej (ktorá si o tamojšie dvere buchla pomyselné šampanské osobne). Neskôr hotel pripravil aj apartmán českej slávice Lucie Bílej.

♣ OOCR Region Liptov

liptov bača

Oslavuje 10 rokov po tom, čo nadviazala na predošlý Klaster Liptov. Za ten čas získala štátnu dotáciu 10,2 mil. € a samosprávy vybrali na dani z ubytovania 11 mil. €. Rok 2019 prekonal rekord – 2 milióny prenocovaní. Podpisuje sa pod to bezplatná preprava skibusmi, značka Liptovské droby s pečiatkou ochrany EU, projekt Nepoznaný Liptov či podujatie ZA7HORAMI, náučné chodníky, infraštruktúra pre cyklistov - 60 kusov cyklomobiliáru i 30 elektronabíjacích staníc. Aj vďaka nim sa Liptov stal celoročne príťažlivou destináciou s potenciálom opäť po pandémii „číselne rásť“.
 

rezort Salamandra HHT

m_majtánová

Znalec vie dešifrovať, že sídlo (aj rovnomenného hotela) je Horný Hodrušský tajch. Stal sa služobným domovom Michaely Majtánovej, ktorá na Horehronie prišla z hotela Devín. "Mojim cieľom a zároveň výzvou v najbližšom období je stabilizovať hotelový personál a poskytnúť našim zamestnancom čo najlepšie zázemie pre ich fungovanie. Len spokojní zamestnanci totiž dokážu hosťom prinášať kvalitné služby a zážitky na najvyššej úrovni," hovorí o filozofii najbližšieho obdobia .
 

Choice Hotels a Radisson Hotels

choice hotels logo

Tesne pred polovicou júna sa americká sieť so 600 000 posteľami v 41 krajinách, založená v roku 1939, rozhodla kúpiť americkú časť spoločnosti Radisson Hotels. Tá je dokonca o 30 rokov staršia a zrodila sa v Minneapolise. Prevod dosiahne výšku 675 mil USD. Na Slovensku je kupec zastúpený značkou Clarion a Mamaison, do odkúpenej siete patrí hotel Radisson Blu Carlton a Park Inn by Radisson Danube – všetky v Bratislave. Tých sa však zmeny netýkajú.
 

♣ Wellness hotel Borovica**** Štrbské Pleso

čašník olex pecerytsia

Víťazstvo v 1. ročníku Taste of Tatry cup – Prosecco race, teda v behu čašníkov s proseccom na tácke, putovali do wellness hotela Borovica čašníkovi Olexandrovi Pecerytsiovi z Ukrajiny. Na Slovensku žije už päť rokov a vyštudoval tu tatranskú hotelovú akadémiu. Prvú cenu – 3-dňový pobyt v oblasti Prosecco – mu pomohla v konkurencii 29 kolegov z rôznych reštaurácií a hotelov získať nielen „rýchlosť nôh“ na 1,3–kilometrovej trati s povinnými gastropointmi, ale najmä šikovnosť a stratégia.

♣ DoubleTree by Hilton Bratislava****

p_ďurčeková 3 

Od 1. júna sa stala generálnou riaditeľkou hotela Petra Ďurčeková. Prichádza z hotela Pod lipou v Modre-Harmónii. „Chcem pokračovať v dobre nastavenom statuse mestského biznis hotela. Na niektoré služby sa pozriem z nadhľadu a budem hľadať tvorivé vylepšenia.“ Počas covidu sa tak stala v poradí už treťou najvyššou manažérkou tohto bratislavského hotela a jeho reštaurácie Toscana.

♣ Kaštieľ Turčianska Štiavnička

kaštieľ turč štiavnička apart

Spustnutý Révayovský kaštieľ zo 16. storočia sa pod taktovkou nového majiteľa - stavebnej spoločnosti Ismont mení na hotelový rezort. Zároveň pri kaštieli vyrastú budovy s apartmánmi, ktoré si záujemcovia môžu natrvalo kúpiť. Vyhovieť pamiatkarom znamená 9-miliónovú investíciu, v nej je zahrnuté okrem obnovy kaštieľa aj vybudovanie oranžerie, udržiavanie jaskýň či starostlivosť o tisícku stromov zámockého parku.


čím žila horeca scéna v upynulých rokoch
 

2013 – 2024 © Hotelovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok