Ponúknite hosťovi - navarte, nalejte, naplánujte

Cédrovou fytosaunou hosťa liečite; na malom priestore a bez povolení

Slovenská hotelová scéna sa systematicky začala budovať až neskôr, a tak prekvapuje cudzincov modernými zariadeniami, kde sa wellness chápe už ako samozrejmosť. Takmer neexistuje hotel, kde by neponúkali aspoň jednoduchý relax– vírivky, sauny, masáže, malý siberian%20cedar%20fytosaunabazén. A to nielen v pobytových, ale ani v hoteloch pre biznis klientelu.

Z wellness sa totiž stal štýl života, spôsob trávenia voľného času, ucelený koncept. Hotelov aj ich hostí. Stal sa takým lákadlom, že vo „vodných svetoch“, „relax centrách“, „aqua zónach“ a podobných vzletne nazvaných službách nechýbajú stále nové prístroje, zariadenia a terapie. Nejeden hotel by si dovolil aj viac, ale nie je z gumy asiberian%20cedar%20logo často už nemá wellness kam rozšíriť.   

„Cédrová fytosauna zaberie menej ako meter štvorcový, dá sa vlastne rozmerovo prirovnať k menšiemu stolu. Potrebuje len bežnú vlhkosť, ventiláciu, zásuvku a žiadnu kanalizáciu. Nepoškodzuje steny ani plafón, nepreteká, para nepreniká do miestnosti a obsluhu zvládne po krátkej inštruktáži hociktorý zamestnanec. Mimochodom, príprava cédrovej fytosauny netrvá dlhšie než pätnásť minút denne,“ Dmitry Vladimirov zo spoločnosti Siberian Cedar so sídlom v Piešťanoch, poteší aj faktom, že k tomuto wellness zariadeniu netreba žiadnusiberian%20cedar%20fyto licenciu ani povolenia. Patrí ku kozmetickým procedúram, a tak sa môže robiť kdekoľvek a kedykoľvek. 

Keď hosťovi – biznismanovi, seniorovi či dieťaťu - ponúknete cédrovú fytosaunu, uvidí drevený sud s otvorom pre hlavu. Vyrába sa z ekologicky čistého sibírskeho cédra. Hosť si ľahne do suda tak, že mu vonku ostane len hlava. Telo siberian%20cedar%20gener%C3%A1torje ponorené do pár z liečivých rastlín, ktoré kožou prenikajú do tela. Necíti ale ťažobu, typickú pre pobyt v bežnej saune; dýcha sa mu ľahko, cievny systém hlavy, ale ani srdce a pľúca nie sú zaťažené. A tak si môžu cédrový „sud“ užiť aj tí, ktorí do sauny nesmú.

Para sa doň dostáva z generátora pary. Do špeciálneho otvoru sa sypú liečivé bylinky, pričom obsluhujúci personál si volí teplotný režim, ktorý potomsiberian%20cedar%20so%20sprchou generátor udržiava (odporúčaná teplota je veľmi príjemná – 45-50 °C). Mini fytosauna je teda veľmi praktická, hodí sa do hotelov, penziónov, ale aj malých chát, kde najmä po zimných športových aktivitách zrelaxuje telo hosťa a spríjemní oddych.

Sibírsky céder, teda v reči slovenských botanikov borovica sibírska, mnohí prirovnávajú k liečiteľovi. Jeho účinky – od kôry až po ihličie - sa od pradávna používajú v ľudovej medicíne, ale nepopiera ich ani súčasná vedecká medicína. Strom totiž obsahuje tzv. fytoncídy – prírodné antibiotikum, ktoré pomáha telu ako celku, ale aj na úrovni bunky. Harmonizuje organizmus do rovnováhy, pôsobí na nervový a srdcovo-cievny systém a činnosť dýchacích orgánov. Vďaka dezinfekčným účinkom je drevo sibírskeho cédra aj mimoriadne odolné voči hnilobe a plesni,“ D. Vladimirov zo Siberian Cedar siberian%20cedar%20c%C3%A9dermôže vašim hosťom odporúčať cédrovú fytosaunu ako prevenciu pred ochoreniami priedušiek a pľúc (s výnimkou tuberkulózy), pri zníženej imunite organizmu, pri poruchách spánku, strese, chronickej únave a ďalších neurologických ťažkostiach, pri psoriáze a atopickom ekzéme, pri artritíde a ďalších ochoreniach pohybovej sústavy, pri cystách a urologicko-pohlavných problémoch, hypertenzii aj hypotenzii, keďže fytosauna vylaďuje telo do rovnováhy. Podporuje aj boj s obezitou a celulitídou tým, že urýchľuje metabolizmus a zmenšuje hrúbku tukových zásob. Fytosauna sa môže ešte efektívnejšie využívať v kombinácii s ďalšími procedúrami, masážami, zábalmi, peelingom… 

V Rusku má fytosauna z cédra milióny priaznivcov. Našla si ich však už aj na nemeckom či talianskom hotelovom trhu; v Čechách sa už tiež inštalovali prvé cédrové fytosauny. Na Slovensku ide zatiaľ o čerstvú novinku, skúste v nej – aj cez www.fytosauna.sk – byť prví...
shp ©


do rubriky

Editoriál

Milí hotelieri a manažéri reštaurácii,

sonamožno vlastne ani netušíte, ako ste sa zrazu ocitli na stránke e-nšpirácií pre hotelový a reštauračný biznis. Skrátka, „vyššia moc“ to tak zariadila. Možno sa už nemohla pozerať na to, ako sa pomaly ale isto zamotávate do siete tzv. prevádzkovej slepoty. Ako denne riešite tisíc stále rovnakých problémov a ďalších tisíc, ktoré sa vynorili celkom nečakane a znenazdajky.

Pritom vám nemôžu neuniknúť novinky, ktoré sa v tomto biznise objavili – v prilákaní hosťa, v trendoch, smerovaní a úspechoch konkurencie. Veľmi dobre vás poznám. Však s mnohými som sa ako mediálna manažérka Zväzu hotelov a reštaurácií SR i ako novinárka, zaoberajúca sa dlhé roky hotelierstvom, cestovným ruchom a gastronómiou, stretávala. Osobne, telefonicky i mailami pod vlastnou „hlavičkou“.

Aj medzi hoteliermi – tak ako v každej inej brandži – sa nájdu ľudia, ktorí už „všetko vedia“, alebo lepšie povedané, nič už nepotrebujú vedieť. Ja ale za tie roky viem, že ich hviezdne pocity nemôžu byť viac vzdialené pravde... A že ich kariéra to napokon dokazuje.

Omnoho viac je ale tých, čo sa potešia každej novej informácii, čo chcú byť stále „na pulze dňa“ čo každý nový podnet dokážu premeniť na tvorivú inšpiráciu. Teda v prípade tejto stránky na e-nšpiráciu.

V mene hosťa ďakujem, že existujú a krôčulinkom ku krôčulinku posúvajú Slovensko na mape destinácií, ktoré sa oplatí navštíviť a ktorým sa svetové trendy hotelierstva a gastronómie nevyhýbajú.

Vaša

Soňa Hudecová-Podhorná

 

Ja som Lipták, kto je viac? Nuž hosť, čo sa zaslúžil o 1,8 mil prenocovaní!

 Región Liptov pred rokom oslavoval 4,5-percentný nárast obsadenosti, takže Vysokým Tatrám šliape pomaly na päty. Čísla za minulý rok ho potešili ešte viac; počet prenocovaní totiž medziročne podrástol až o 6,67 percent na 1 719 368 a počet návštevníkov „vyskočil“ až o 7,75 percent. Zaslúžili sa o to aj zahraniční návštevníci; prišlo ich o trochu viac než rok predtým. Aj keď najvyšší podiel - 65 percent stále patrí Slovákom.

15. 3. 2019 / Čítať viac

Dávate si pozor na neplatičov? V tomto roku ich bude viac.

Stačí zopár neplatičov a už to ide ako lavína. Neplatia vám, nuž ani vy nemáte z čoho zaplatiť dodávateľov tovaru, insourcované a servisné služby, mzdy zamestnancov, dane a poplatky... A nielen to. Zlý chýr sa po malom Slovensku roznesie veľmi rýchlo. Každá event agentúra, každá firma sa bojí organizovať podujatie v zariadení, ktorému hrozí nedostatok kvalitných potravín či fungujúcej konferenčnej techniky. Veď dodávatelia kašlú na vašu druhotnú platobnú neschopnosť a jednoducho sa vám oblúkom vyhnú.

tomto roku to bude horšie a vám neostane nič iné, len si vašich klientov viac preverovať a celkovo neplateniu predchádzať. Radšej objednávku oželieť, než s ňou mať náklady a potom

18. 2. 2019 / Čítať viac

Už zháňate ľudí so znalosťou čínštiny?

Anglicky, nemecky, rusky, francúzsky, španielsky, taliansky ... žiadna jazyková znalosť vašich zamestnancov nie je na zahodenie. Zdá sa však, že na popredné miesta sa prebojuje aj čínština. Podľa štatistiky Bratislava Tourist Board-u sa totiž v roku 2018 stali najpočetnejšou skupinou návštevníkov hlavného mesta práve obyvatelia krajiny draka.

„Vnímame ich dlhodobo stúpajúci záujem o Bratislavu, pričom medziročne ich návštevy vzrástli o takmer 24 percent. Preto spolupráca s touroperátormi, cielená propagácia

20. 12. 2018 / Čítať viac

Aj vy hľadáte personál ako povestnú ihlu v kope sena ?

Za deviatimi horami a deviatim dolinami... rozprestierala sa krajina zvaná Slovensko. Občas sa v nej nelogicky piesok lial a voda sypala (keď poslanci schvaľovali a ministerstvá navrhovali šibnuté legislatívne zmeny, rozšírenia zákonov a vyhlášok, košatenie pravidiel...).

No a ako to býva v mnohých príbehoch, aj tu občas stál v poli zámoček. Teda niekedy zámoček, inokedy business hotel, rezort, penzión, reštaurácia. A vo dverách človek v obleku alebo kostýmčeku, čo lákal okoloidúcich. Nie však hostí, čo by prišli hlavu zložiť na posteľ pod baldachýnom či plazmovou obrazovkou alebo zasadli za stôl k dobrému obedu. Lákali zamestnancov, čašníkov, kuchárov, chyžné, recepčných... do práce jednoduchej i zložitej,

 / Čítať viac

Informatórium

Vienna House Easy*** Bratislava

vienna house easy ba

Po krátkom pôsobení Rumuna Georga Rosu v riaditeľskej pozícii sa na toto miesto vrátila Lucia Arbetová. Výzvu oživiť ruch v obnovenom hoteli neďaleko letiska prijala po tom, čo Vienna House Dvořák**** v Karlových Varoch kúpili iní vlastníci. Ten totiž – v rámci „vnútorných pohybov“ rakúskej siete - riadila od júna 2016.
 

♣ Liptovská hviezda

liptovská hviezda 18
Do tohto ročníka „mystery shopping“ sa zapojilo 14 reštaurácií a 5 kaviarní z Liptovského Mikuláša, Ružomberka a Demänovskej Doliny. Organizácia Region Liptov pritom oslovila 67 zariadení; z nich si však menej než tretina trúfla nechať preveriť kvalitu svojich služieb. Tentoraz však nezávislá spoločnosť hodnotí prevádzky až dvakrát – v zimnej a potom v letnej sezóne.

♣ Greenfood Restaurant Senec

greenfood pekáreň 2 

Značka sa presťahovala z Ratnoviec do rodného mesta jedného z majiteľov – Tibora Samaranského (vpr.). Spolu s Martinom Maslančíkom ju však z reštauračnej gastronómie pretransformovali na pekáreň, zaoberajúcu sa najmä kváskovým chlebom. K pôvodným siedmim druhom napr. pohánkovému, špaldovému alebo chlebu z pivného sladu., postupne pribúdajú ďalšie. Klasická gastronómia má momentálne podobu cateringu a poradenstva.
 

♣ International**** Veľká Lomnica

international vl bež trate

Z podtatranského golfového hotela pri areáli Black Stork sa v tomto ročnom období stáva lyžiarsky. V tejto zimnej sezóne však upravila a udržiava spoločnosť Golf International vyše 10 km bežeckých tratí ešte skôr než zvyčajne – už od Vianoc. Hostia – rekreační bežkári na ne majú bezplatný vstup. Trate sa stanú aj dejiskom tradičných februárových bežkárskych pretekov či Balónovej fiesty.

Grand hotel Bellevue**** V.Tatry

bellevue tatry - m_warhol 

Predošlého riaditeľa Viktora Kosmáka, ktorý vo funkcii pôsobil od roku 2011 a teraz zasadne v mestskom zastupiteľstve, nahradil Miroslav Warhol. Po práci v zahraničí na pozícii F&B managera sa šesť rokov staral o „sales“ hotela Bellevue. Plánuje pokračovať v rekonštrukcii izieb, rozšírení wellness centra o detský bazén i priestor balneo.

Thuries Academy

img_6313

Juraj Hruška, Vojto Artz, Jaroslav Hladík... a ďalších 150 slovenských kuchárov sa už môže pochváliť certifikátom Thuries Academy. Škola pre profesionálov otvorila už svoj 12. ročník – v kategóriách A, B, ale už aj C je . Zamestnávatelia z radov hotelov i reštaurácií oceňujú, že sa im tak s malými nákladmi vracia nielen majster modernejšej a zdravšej gastronómie, ale aj s efektívnejším prístupom k využitiu surovín a filozofiou zero waste i vyššou produktivitou práce.


Čo sa udialo v minulých rokoch


 

2013 – 2019 © Hotelovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok