Napredujú - zlepšujú - rozvíjajú

Nový koncept občerstvenia OMV prináša kvalitné novinky od známeho šéfkuchára

Nemusí to byť len reštaurácia alebo sieť rýchleho občerstvenia známeho mena, aby v nej hostia okrem zasýtenia našli aj gastronomický zážitok. O kvalitné, zdravé a originálne viva caféobčerstvenie sa postaral aj nový koncept čerpacích staníc OMV.

Spoločnosť vstúpila na slovenský trh v roku 1991 a so súčasnými 90 čerpacími stanicami má na Slovensku 18-percentný podiel na trhu. Čerpacie stanice sú však multifunkčnými centrami služieb - pre ľudí i vozidlá.b_križan Zákazníci majú k dispozícii palivá, mazivá i umývacie služby a šesťdesiatka obchodov pod značkou VIVA navyše ponúka aj ľahké jedlá.

Ľudia si už totiž na cesty nezvyknú pripravovať „lepeňáky“, radšej sa zastavia na pumpe. Aby tam však na nich nečakali len stále tie isté bagety bez akéhokoľvek gastronomického nápadu, prizvala spoločnosť OMV k spolupráci aj šéfkuchára Branislava Križana. „Mojim zámerom bolo preniesť poctivo pripravené jedlo z taniera, „do ruky“. Zároveň som musel myslieť na to, že možnosti prípravy jedla na čerpacích staniciach sú veľmi b_ križan olejlimitované a vymyslieť ho tak, aby to fungovalo a zároveň naplnilo požiadavku kvality,“ hovorí šéfkuchár a má na mysli karí kuracie bagety, pastrami sendvič a vegetariánsky wrap. Novinky, ktoré chutia tak,akoby si ich hosť objednal v tradičnej reštaurácii. 

„Po predchádzajúcom úspechu konceptu Hot snacks, v b_križan mäsoktorom sme zákazníkom ponúkli štyri druhy pizze, rusticini, či možnosť nechať si zapiecť svoju obľúbenú bagetu, sme aj teraz pripravili pre zákazníkov niečo naozaj špeciálne. Braňo Križan je jeden z najlepších šéfkuchárov, preto sme aj my stavili na to najlepšie,“ hovorí marketingová manažérka OMV Slovensko Michaela Kuzmínová o novom kulinárskom zážitku. 

Braňo Križan pripravil niečo pre každého - naje sa milovník b_križan tzatzikimäsa, fanúšik klasickej bagety, ale aj vegetarián. Pastrami sendvič je plný hovädzieho mäsa a už na prvý pohľad je jasne vidieť, že sa ním nešetrilo. Rovnako je to aj pri kari kuracej bagete plnej šťavnatého kuracieho mäsa ochuteného kari majonézou a bohatej porcie zeleniny. Tú nájde zákazník aj v špenátovej tortille s cícerovým krémom. Všetky tri novinky sa dajú aj zapiecť a do pár minút si už môže každý vychutnávať aj jedlo v chrumkavejšej, teplučkej podobe.

Karí kuracia bageta je lahodná zemiaková bageta s pomaly pečeným kuracím mäsom a so smotanovou sviežou uhorkou. Chuť marinovaného mäska dopĺňa poctivá karí majonéza, čerstvé lístky mladého špenátu, biela reďkovka a jemný sezamový posyp.

Pastrami sendvič ponúka vo vnútri bohatú porciu šťavnatého hovädzieho mäsa s jemne pikantnou horčicovou majonézou a rozohriatym cheddarom. Korunuje ich ľadový šalát,viva obchod čerstvá červená cibuľka a kyslá uhorka.

Vegetariánsky wrap si obľúbia nielen vegetariáni, pretože v ňom Braňo Križan použil ľahkú a chutnú špenátovú tortillu, lahodný hummus, grilovanú papriku a cuketu, rímsky šalát, čerstvé paradajky a kvapku balsamica i olivového oleja.

Po kvalitnom a pritom nezaťažujúcom jedle naštartuje na ďalšie cesty aj šálka kávy Viva Cafe zo zŕn od slávnej talianskej pražiarne Gimoka. Káva má unikátnu a vyváženú arómu s nadýchanou penou. Mimochodom, v sieti takmer poldruha tisíca čerpacích staníc OMV v deviatich krajinách sveta sa ročne vypije viac ako 30 miliónov šálok kávy.

do rubriky

Editoriál

Milí hotelieri a manažéri reštaurácii,

sonamožno vlastne ani netušíte, ako ste sa zrazu ocitli na stránke e-nšpirácií pre hotelový a reštauračný biznis. Skrátka, „vyššia moc“ to tak zariadila. Možno sa už nemohla pozerať na to, ako sa pomaly ale isto zamotávate do siete tzv. prevádzkovej slepoty. Ako denne riešite tisíc stále rovnakých problémov a ďalších tisíc, ktoré sa vynorili celkom nečakane a znenazdajky.

Pritom vám nemôžu neuniknúť novinky, ktoré sa v tomto biznise objavili – v prilákaní hosťa, v trendoch, smerovaní a úspechoch konkurencie. Veľmi dobre vás poznám. Však s mnohými som sa ako mediálna manažérka Zväzu hotelov a reštaurácií SR i ako novinárka, zaoberajúca sa dlhé roky hotelierstvom, cestovným ruchom a gastronómiou, stretávala. Osobne, telefonicky i mailami pod vlastnou „hlavičkou“.

Aj medzi hoteliermi – tak ako v každej inej brandži – sa nájdu ľudia, ktorí už „všetko vedia“, alebo lepšie povedané, nič už nepotrebujú vedieť. Ja ale za tie roky viem, že ich hviezdne pocity nemôžu byť viac vzdialené pravde... A že ich kariéra to napokon dokazuje.

Omnoho viac je ale tých, čo sa potešia každej novej informácii, čo chcú byť stále „na pulze dňa“ čo každý nový podnet dokážu premeniť na tvorivú inšpiráciu. Teda v prípade tejto stránky na e-nšpiráciu.

V mene hosťa ďakujem, že existujú a krôčulinkom ku krôčulinku posúvajú Slovensko na mape destinácií, ktoré sa oplatí navštíviť a ktorým sa svetové trendy hotelierstva a gastronómie nevyhýbajú.

Vaša

Soňa Hudecová-Podhorná

 

Ako „nakopnúť“ svojich kuchárov?

Rutina, stereotyp, priveľké ego či primalé skúsenosti, žiadna fantázia, nedostatok motivácie a ambícií, túžby napredovať,,, a už srdce domu, teda kuchyňa, tepe v čoraz pomalšom a nudnejšom rytme. Hostia kritizujú, sťažujú sa, ale predovšetkým vám odchádzajú na jedlo inam. Peniažky sa zbohdarma kotúľajú preč... A tak sa skúsený hotelier alebo manažér reštaurácie stará aj o občasné „výjazdy“ majstrov varešky ku konkurencii. Pozrieť sa na kulinárske nápady iných – od konceptu reštaurácie cez zostavenie jedálnych lístkov až po konečné aranžmán jedla a, samozrejme, úroveň obsluhy. Ja viem, náklady... najmä keď tam nechcete poslať len šéfkuchára, ale celý tím. A tak vám poradím siedmy ročník Zimného festivalu

6. 1. 2019 / Čítať viac

Už zháňate ľudí so znalosťou čínštiny?

Anglicky, nemecky, rusky, francúzsky, španielsky, taliansky ... žiadna jazyková znalosť vašich zamestnancov nie je na zahodenie. Zdá sa však, že na popredné miesta sa prebojuje aj čínština. Podľa štatistiky Bratislava Tourist Board-u sa totiž v roku 2018 stali najpočetnejšou skupinou návštevníkov hlavného mesta práve obyvatelia krajiny draka.

„Vnímame ich dlhodobo stúpajúci záujem o Bratislavu, pričom medziročne ich návštevy vzrástli o takmer 24 percent. Preto spolupráca s touroperátormi, cielená propagácia

20. 12. 2018 / Čítať viac

Stále riešite nedostatok zamestnancov? Skúste duálne vzdelávanie!

Kvalita hotelových a reštauračných služieb stúpla. Pribudli desiatky nových zariadení, lepších, krajších, originálnejších... A máme aj viac hostí; v sezóne praskajú prevádzky vo švíkoch a veru by sa obsadila aj kotolňa ☺ Odborníci však upozorňujú, že cestovný ruch pôjde v kvalite a následne aj atraktivite nadol. Nebudeme mať dostatok personálu...

Podľa štatistík len tretina juniorov chce ostať pracovať v brandži. A ešte menej plánuje ostať na Slovensku. Pritom majú neprimerané nároky - veľa peňazí za málo práce alebo za

27. 9. 2018 / Čítať viac

Aj vy hľadáte personál ako povestnú ihlu v kope sena ?

Za deviatimi horami a deviatim dolinami... rozprestierala sa krajina zvaná Slovensko. Občas sa v nej nelogicky piesok lial a voda sypala (keď poslanci schvaľovali a ministerstvá navrhovali šibnuté legislatívne zmeny, rozšírenia zákonov a vyhlášok, košatenie pravidiel...).

No a ako to býva v mnohých príbehoch, aj tu občas stál v poli zámoček. Teda niekedy zámoček, inokedy business hotel, rezort, penzión, reštaurácia. A vo dverách človek v obleku alebo kostýmčeku, čo lákal okoloidúcich. Nie však hostí, čo by prišli hlavu zložiť na posteľ pod baldachýnom či plazmovou obrazovkou alebo zasadli za stôl k dobrému obedu. Lákali zamestnancov, čašníkov, kuchárov, chyžné, recepčných... do práce jednoduchej i zložitej,

 / Čítať viac

Informatórium

♣ Greenfood Restaurant Senec

greenfood pekáreň 2 

Značka sa presťahovala z Ratnoviec do rodného mesta jedného z majiteľov – Tibora Samaranského (vpr.). Spolu s Martinom Maslančíkom ju však z reštauračnej gastronómie pretransformovali na pekáreň, zaoberajúcu sa najmä kváskovým chlebom. K pôvodným siedmim druhom napr. pohánkovému, špaldovému alebo chlebu z pivného sladu., postupne pribúdajú ďalšie. Klasická gastronómia má momentálne podobu cateringu a poradenstva.
 

♣ International**** Veľká Lomnica

international vl bež trate

Z podtatranského golfového hotela pri areáli Black Stork sa v tomto ročnom období stáva lyžiarsky. V tejto zimnej sezóne však upravila a udržiava spoločnosť Golf International vyše 10 km bežeckých tratí ešte skôr než zvyčajne – už od Vianoc. Hostia – rekreační bežkári na ne majú bezplatný vstup. Trate sa stanú aj dejiskom tradičných februárových bežkárskych pretekov či Balónovej fiesty.

Grand hotel Bellevue**** V.Tatry

bellevue tatry - m_warhol 

Predošlého riaditeľa Viktora Kosmáka, ktorý vo funkcii pôsobil od roku 2011 a teraz zasadne v mestskom zastupiteľstve, nahradil Miroslav Warhol. Po práci v zahraničí na pozícii F&B managera sa šesť rokov staral o „sales“ hotela Bellevue. Plánuje pokračovať v rekonštrukcii izieb, rozšírení wellness centra o detský bazén i priestor balneo.

Thuries Academy

img_6313

Juraj Hruška, Vojto Artz, Jaroslav Hladík... a ďalších 150 slovenských kuchárov sa už môže pochváliť certifikátom Thuries Academy. Škola pre profesionálov otvorila už svoj 12. ročník – v kategóriách A, B, ale už aj C je . Zamestnávatelia z radov hotelov i reštaurácií oceňujú, že sa im tak s malými nákladmi vracia nielen majster modernejšej a zdravšej gastronómie, ale aj s efektívnejším prístupom k využitiu surovín a filozofiou zero waste i vyššou produktivitou práce.


Čo sa udialo v minulých rokoch


 

2013 – 2019 © Hotelovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok