Napredujú - zlepšujú - rozvíjajú

V novom wellness Urania sa hostia Sorey vnoria aj do hojdacieho zálivu

Vo wellness službách je na tom Slovensko veľmi dobre, a to nielen v päť- a štvorhviezdičkovej kategórii. Aj hostia hotela SOREA Urán*** v Tatranskej Lomnici dostali pod stromček kvalitné urán%20sorea%20wwellness - s názvom Urania.

V sobotu 20. decembra sa do hojdacieho zálivu ponoril premiérový hosť. Aj keď týždeň predtým už bežala skúšobná prevádzka. „Pôvodný hotelový bazén prešiel kompletnou rekonštrukciou. Dnes je z neho moderné wellness centrum s bohatou ponukou vodných atrakcií - hojdacieho zálivu, vodných chrličov, hydromasážnych trysiek, vodnej perličky, vodného ježka, kĺzačky-medveďa, detskej časti s urán%20sorea%20w%20detskýdvomi bazénmi prepojenými nerezerovou kĺzačkou, lezeckej siete, suchej fínskej sauny, parnej sauny... Vo wellness sme využili najmodernejšiu technológiu čistenia vody - fotochemickou úpravou s UV žiarením,“ teší sa
obchodná a marketingová riaditeľka spoločnosti SOREA Ing, Beáta Töröková spolu s riaditeľom hotela Ing. Jozefom Čajkovičom. Ten je zariadeniu verný už 45 rokov, teda od chvíle otvorenia. Za svoj prínos k turizmu na Slovensku dostal pred štyrmi rokmi aj ocenenie Osobnosť cestovného ruchu.

Hotel SOREA Urán je situovaný v centre Tatranskej Lomnice, v známom spoločensko-kultúrnom stredisku Vysokých Tatier. Medzi 107 izbami s 217 lôžkami a 65 prísteľkami nájde hosť ubytovanie rôzneho typu - v moderne a pohodlne zariadených apartmánoch, rodinných izbách, jedno- a dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, vybavených kúpeľňou s vaňou, WC, telefónom, LCD TV so SAT programom, trezorom, balkónom. Hotel má bezbariérový vstup a dve bezbariérové izby. K dispozícií sú hotelové garáže za poplatok, detský kútik, dva salóniky urán%20sorea%20reca bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom hoteli, dokonca aj vo wellness URANIA.

V roku 2013  prešiel hotel prvou etapu rekonštrukcie exteriéru i interiéru a to v podobe novej fasády , nových presklenených balkónov, kompletnej urán%20sorea%20reštzmeny vnútorných priestorov recepcie, loby baru, reštaurácie, internetového kútika, biliardového kútika, vynovenia izieb, nových LCD TV prijímačov a Wifi pripojenia na internet

Väčšinovou klientelou Uránu sú rodiny s deťmi. Určite nielen vďaka svojej dobrej polohe: v lete ide najmä o blízkosť nástupnej stanice lanovky na Skalnaté Pleso a v zime o miesto priamo pod najdlhšou zjazdovkou na Slovensku. Z Lomnického sedla to do Tatranskej Lomnice meria 6,5 kilometra. Hotel je ale ocenený aj certifikátom "Zariadenie priateľské k deťom a rodinám" v rámci urán%20sorea%20extprojektu "Vstúpte s dieťaťom". A to u rodinách s deťmi rozhoduje ešte jednoznačnejšie než lanovky a lyžiarske trasy. Jeho platnosť na základe skutočného stavu hodnotených služieb kontroluje Únia materských centier.
V období mimosezóny ide najmä o seniorsku klientelu, oceňujúcu blízkosť vlakovej stanice. „Výhodný pre ekonomiku a marketing hotela ostáva fakt, že väčšinu tvorí vracajúca sa klientela,“ hovorí o starej pravde úspešného biznisu Ing. Beáta Töröková a dodáva, že to dokazuje aj kvalitu služieb a hosťovu spokojnosť.
shp ©

do rubriky

Editoriál

Milí hotelieri a manažéri reštaurácii,

sonamožno vlastne ani netušíte, ako ste sa zrazu ocitli na stránke e-nšpirácií pre hotelový a reštauračný biznis. Skrátka, „vyššia moc“ to tak zariadila. Možno sa už nemohla pozerať na to, ako sa pomaly ale isto zamotávate do siete tzv. prevádzkovej slepoty. Ako denne riešite tisíc stále rovnakých problémov a ďalších tisíc, ktoré sa vynorili celkom nečakane a znenazdajky.

Pritom vám nemôžu neuniknúť novinky, ktoré sa v tomto biznise objavili – v prilákaní hosťa, v trendoch, smerovaní a úspechoch konkurencie. Veľmi dobre vás poznám. Však s mnohými som sa ako mediálna manažérka Zväzu hotelov a reštaurácií SR i ako novinárka, zaoberajúca sa dlhé roky hotelierstvom, cestovným ruchom a gastronómiou, stretávala. Osobne, telefonicky i mailami pod vlastnou „hlavičkou“.

Aj medzi hoteliermi – tak ako v každej inej brandži – sa nájdu ľudia, ktorí už „všetko vedia“, alebo lepšie povedané, nič už nepotrebujú vedieť. Ja ale za tie roky viem, že ich hviezdne pocity nemôžu byť viac vzdialené pravde... A že ich kariéra to napokon dokazuje.

Omnoho viac je ale tých, čo sa potešia každej novej informácii, čo chcú byť stále „na pulze dňa“ čo každý nový podnet dokážu premeniť na tvorivú inšpiráciu. Teda v prípade tejto stránky na e-nšpiráciu.

V mene hosťa ďakujem, že existujú a krôčulinkom ku krôčulinku posúvajú Slovensko na mape destinácií, ktoré sa oplatí navštíviť a ktorým sa svetové trendy hotelierstva a gastronómie nevyhýbajú.

Vaša

Soňa Hudecová-Podhorná

 

Nepošlete svojho šéfa kuchyne opäť na profesionálnu špionáž?

Neraz si povzdychnete, aké má ten váš šéfkuchár obrovské ego. A nie a nie počúvať iných – ani prevádzkara, ani F&B managera, ani vás ako svojho riaditeľa či riaditeľku, ba dokonca ho nezaujíma ani názor majiteľov či hostí. V tej chvíli by ste ho niekam poslali... samozrejme, mám na mysli slušný cieľ ☺, teda, povedzme, na stáž u skúsenejších. Možno oni by ho vedeli naučiť ako neľpieť na rokmi vyskúšanom stereotype alebo naopak na rozumu a chuti vzdialených nápadoch. Lenže stáž vám poriadne rozhádže už i tak napätú personálnu situáciu a navyše býva poriadne drahá. Ale je tu aj iná možnosť; už 21. októbra v Refinery Galery Bratislava...

7. 10. 2019 / Čítať viac

Dávate si pozor na neplatičov? V tomto roku ich bude viac.

Stačí zopár neplatičov a už to ide ako lavína. Neplatia vám, nuž ani vy nemáte z čoho zaplatiť dodávateľov tovaru, insourcované a servisné služby, mzdy zamestnancov, dane a poplatky... A nielen to. Zlý chýr sa po malom Slovensku roznesie veľmi rýchlo. Každá event agentúra, každá firma sa bojí organizovať podujatie v zariadení, ktorému hrozí nedostatok kvalitných potravín či fungujúcej konferenčnej techniky. Veď dodávatelia kašlú na vašu druhotnú platobnú neschopnosť a jednoducho sa vám oblúkom vyhnú.

tomto roku to bude horšie a vám neostane nič iné, len si vašich klientov viac preverovať a celkovo neplateniu predchádzať. Radšej objednávku oželieť, než s ňou mať náklady a potom

18. 2. 2019 / Čítať viac

Už zháňate ľudí so znalosťou čínštiny?

Anglicky, nemecky, rusky, francúzsky, španielsky, taliansky ... žiadna jazyková znalosť vašich zamestnancov nie je na zahodenie. Zdá sa však, že na popredné miesta sa prebojuje aj čínština. Podľa štatistiky Bratislava Tourist Board-u sa totiž v roku 2018 stali najpočetnejšou skupinou návštevníkov hlavného mesta práve obyvatelia krajiny draka.

„Vnímame ich dlhodobo stúpajúci záujem o Bratislavu, pričom medziročne ich návštevy vzrástli o takmer 24 percent. Preto spolupráca s touroperátormi, cielená propagácia

20. 12. 2018 / Čítať viac

Aj vy hľadáte personál ako povestnú ihlu v kope sena ?

Za deviatimi horami a deviatim dolinami... rozprestierala sa krajina zvaná Slovensko. Občas sa v nej nelogicky piesok lial a voda sypala (keď poslanci schvaľovali a ministerstvá navrhovali šibnuté legislatívne zmeny, rozšírenia zákonov a vyhlášok, košatenie pravidiel...).

No a ako to býva v mnohých príbehoch, aj tu občas stál v poli zámoček. Teda niekedy zámoček, inokedy business hotel, rezort, penzión, reštaurácia. A vo dverách človek v obleku alebo kostýmčeku, čo lákal okoloidúcich. Nie však hostí, čo by prišli hlavu zložiť na posteľ pod baldachýnom či plazmovou obrazovkou alebo zasadli za stôl k dobrému obedu. Lákali zamestnancov, čašníkov, kuchárov, chyžné, recepčných... do práce jednoduchej i zložitej,

 / Čítať viac

Informatórium

Vienna House Easy*** Bratislava

vienna house easy ba

Po krátkom pôsobení Rumuna Georga Rosu v riaditeľskej pozícii sa na toto miesto vrátila Lucia Arbetová. Výzvu oživiť ruch v obnovenom hoteli neďaleko letiska prijala po tom, čo Vienna House Dvořák**** v Karlových Varoch kúpili iní vlastníci. Ten totiž – v rámci „vnútorných pohybov“ rakúskej siete - riadila od júna 2016.
 

♣ Liptovská hviezda

liptovská hviezda 18
Do tohto ročníka „mystery shopping“ sa zapojilo 14 reštaurácií a 5 kaviarní z Liptovského Mikuláša, Ružomberka a Demänovskej Doliny. Organizácia Region Liptov pritom oslovila 67 zariadení; z nich si však menej než tretina trúfla nechať preveriť kvalitu svojich služieb. Tentoraz však nezávislá spoločnosť hodnotí prevádzky až dvakrát – v zimnej a potom v letnej sezóne.

♣ Greenfood Restaurant Senec

greenfood pekáreň 2 

Značka sa presťahovala z Ratnoviec do rodného mesta jedného z majiteľov – Tibora Samaranského (vpr.). Spolu s Martinom Maslančíkom ju však z reštauračnej gastronómie pretransformovali na pekáreň, zaoberajúcu sa najmä kváskovým chlebom. K pôvodným siedmim druhom napr. pohánkovému, špaldovému alebo chlebu z pivného sladu., postupne pribúdajú ďalšie. Klasická gastronómia má momentálne podobu cateringu a poradenstva.
 

♣ International**** Veľká Lomnica

international vl bež trate

Z podtatranského golfového hotela pri areáli Black Stork sa v tomto ročnom období stáva lyžiarsky. V tejto zimnej sezóne však upravila a udržiava spoločnosť Golf International vyše 10 km bežeckých tratí ešte skôr než zvyčajne – už od Vianoc. Hostia – rekreační bežkári na ne majú bezplatný vstup. Trate sa stanú aj dejiskom tradičných februárových bežkárskych pretekov či Balónovej fiesty.

Grand hotel Bellevue**** V.Tatry

bellevue tatry - m_warhol 

Predošlého riaditeľa Viktora Kosmáka, ktorý vo funkcii pôsobil od roku 2011 a teraz zasadne v mestskom zastupiteľstve, nahradil Miroslav Warhol. Po práci v zahraničí na pozícii F&B managera sa šesť rokov staral o „sales“ hotela Bellevue. Plánuje pokračovať v rekonštrukcii izieb, rozšírení wellness centra o detský bazén i priestor balneo.

Thuries Academy

img_6313

Juraj Hruška, Vojto Artz, Jaroslav Hladík... a ďalších 150 slovenských kuchárov sa už môže pochváliť certifikátom Thuries Academy. Škola pre profesionálov otvorila už svoj 12. ročník – v kategóriách A, B, ale už aj C je . Zamestnávatelia z radov hotelov i reštaurácií oceňujú, že sa im tak s malými nákladmi vracia nielen majster modernejšej a zdravšej gastronómie, ale aj s efektívnejším prístupom k využitiu surovín a filozofiou zero waste i vyššou produktivitou práce.


Čo sa udialo v minulých rokoch


 

2013 – 2019 © Hotelovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok