Ponúknite hosťovi - navarte, nalejte, naplánujte

Dobrá hotelová kozmetika presvedčí hosťa, že je u vás vítaný

Podľa prieskumov sa hotelový hosť najviac teší na raňajky. Očakávaním číslo dva je hotelová kozmetika. Predovšetkým dámy vysoko oceňujú, ak sprchovému gélu, mydlu, šampónu, telovému mlieku či ďalším súčastiam setu nechýba kvalita, originalita, pekná vôňa i dizajn. Nuž nečudo, že na tieto „maličkosti“ myslia ženy– riaditeľky viac než ich mužskí kolegovia. A tak alda - kozmetika copymôže aj neveľký, cenovo prístupný penzión prekvapiť zaujímavou hotelovou kozmetikou, zatiaľ čo v niektorých hoteloch štyroch hviezdičiek považujú vecičky v kúpeľni za zbytočný výdavok.  Pritom väčšina hostí si sety či zvyšky setu zabalí domov, takže malá fľaštička sa zrazu stáva dobrým reklamným nosičom... 

„Ponuku vždy šijeme „na mieru“ podľa toho, o aký typ hotela ide. Kto sú jeho väčšinoví hostia, čo im chce kozmetikou povedať. Či si len splniť úlohu, ktorú mu prikazuje vyhláška, alebo im dať pocit, že sú v hoteli vítaní, vážení a rozmaznávaní,“ rozoberá široké a pestré možnosti hotelovej kozmetiky konateľ spoločnosti Alda Slovakia, s.r.o Ivan Jančička. Tú druhú alternatívu sialda logo vyberajú predovšetkým wellness hotely, kde sa služby, výrobky či prípravky krútia okolo hýčkania tela a duše. Na Slovensku sa v posledných desiatich rokoch táto kategória rýchlo rozrástla čo do kvantity i kvality, a tak sa personál i fanúšikovia wellness pobytov veľmi často stretávajú s názvami Essence, Vittore De Conti, Botanica a od júna sa zoznámia aj s najčerstvejšou novinkou – Carlo Bellotti. 

 Každá značka je iná, niečím výnimočná, originálna, všetky však vyvolajú v hosťovi príjemný a uvoľňujúci pocit po relaxácii. Essence zavonia santalovým drevom, Botanica arganovým olejom, Vittore De Conti zase cédrovým drevom, malinami a pačuli s jemnou prímesoualda - carlo bellotti jasmínu. 

„Tvorcovia dizajnu značkovej kolekcie Carlo Bellotti sa inšpirovali farebnými kreáciami mladých talianskych návrhárov. Jej významnú zložku tvorí marulový olej, získavaný lisovaním jadierok z plodov marulovníka namibijského. Obsahuje vysoký podiel polynenasýtených mastných kyselín, najmä omega-9 mastné kyseliny, ktoré pokožke umožňujú zadržiavať vo svojich bunkách vodu a zamedzujú jej nadmernému odparovaniu. Má štyrikrát vyšší obsah vitamínu C než pomaranče, okrem toho flavonoidy a celú škálu antioxidantov. Cez vitamín E pomáha tvorbe kolagénu a chráni pred UV žiarením,“ teší sa z novinky aj konateľka Janka Palkovičová a dodáva, že marulový olej pôsobí ako prevencia proti starnutiu pokožky s protizápalovými účinkami, výrazne redukuje štiepenie vlasov a prispieva k ich hydratácii. Súčasťou použitých plastových obalov je prípravok EcoPure, vďaka ktorému sa obaly rozkladajú v prírode až päťkrát rýchlejšie..

Pri kongresovej klientele prichádzajú k slovu iné kritériá. Chce manažment hotela, aby sa klient vrátil aj súkromne, alebo naozaj ide len o jedno-, dvojdňovku kvôli konferencii, školeniu, teambuildingu? Pre túto kategórii je vhodná hotelová kozmetika, čo ušetrí náklady, ale pritom hosťa nenahnevá, neurazí. „Napríklad, značka Nature Philosophy s príjemnou vôňou zeleného čaju, ktorý po dni plnom psychickej či fyzickej aktivity navodí pocit uvoľnenia alda - for kidsa pohody,“ Ivan Jančička zdôrazňuje, že táto kozmetika stelesňuje moderný, zdravý životný štýl

A čo kategória rodinného hotela? Nuž nie sú to len animácie, programy, detské kútiky či menu pre tých neskôr narodených, čo napĺňajú prívlastok „child friendly“. Janka Palkovičová hovorí o veľkom nadšení pre hygienu, keď si deti nájdu v kúpeľni svoju hotelovú kozmetiku. „For Kids už svojím grafickým a farebným stvárnením poteší aalda - foor kids podnieti detskú fantáziu. Rodičia zase oceňujú najmä jej bezpečnosť. Spĺňa nariadenie Európskeho Parlamentu a Rady č. 1223/2009 a je vhodná pre deti od 3 rokov.“

Pre moderný dizajnový hotel – a je úplne jedno, či sídli v meste, na kraji mesta, či sa zameriava na wellness alebo konferencie - má Alda tiež niečo moderné. Kozmetický rad Four Elements spĺňa náročné požiadavky dizajnových či butikových hotelov najmä prostredníctvom špecifickej vône morských rias a mäty. K nej môže personál „pribaliť“ aj informáciu, že regeneračné a skrášľujúce účinky rias boli známe už v Starom Grécku a Ríme.

Hotel a penzión „bez prívlastku“ sú najpočetnejšou skupinou zariadení. Veď ponúkajú to, čo hľadá väčšina hostí – rodinnú atmosféru, domácu kuchyňu, individuálny a neformálnejší prístup. Pre túto kategóriu vyvinula Alda kozmetiku Provence; ako inak – s vôňou levandule, alda - four elementsnavodzujúcej pocit romantiky a rodinnej pohody.

Nuž a napokon pôsobia na slovenskej scéne aj hotely alebo penzióny, ktoré chcú dať hosťovi kvalitnú kozmetiku, zároveň však myslieť ekologicky a ekonomicky. A tak sa často rozhodnú pre hygienicky uzatvorený dávkovací Easy Press System s jednoduchou obsluhou pre hosťa a ľahkou logistikou. Jeho hlavnou výhodou je uzamykateľná náplň a jej jednoduchá výmena. Easy Press System tiež znižuje množstvo plastového odpadu. Môžeme ho tak označiť ako eko-friendly. Dokonca dvojnásobne, veď sa v tomto prívlastku skrýva EKOlógia i EKOnómia...

shp ©

do rubriky

Editoriál

Milí hotelieri a manažéri reštaurácii,

sonamožno vlastne ani netušíte, ako ste sa zrazu ocitli na stránke e-nšpirácií pre hotelový a reštauračný biznis. Skrátka, „vyššia moc“ to tak zariadila. Možno sa už nemohla pozerať na to, ako sa pomaly ale isto zamotávate do siete tzv. prevádzkovej slepoty. Ako denne riešite tisíc stále rovnakých problémov a ďalších tisíc, ktoré sa vynorili celkom nečakane a znenazdajky.

Pritom vám nemôžu neuniknúť novinky, ktoré sa v tomto biznise objavili – v prilákaní hosťa, v trendoch, smerovaní a úspechoch konkurencie. Veľmi dobre vás poznám. Však s mnohými som sa ako mediálna manažérka Zväzu hotelov a reštaurácií SR i ako novinárka, zaoberajúca sa dlhé roky hotelierstvom, cestovným ruchom a gastronómiou, stretávala. Osobne, telefonicky i mailami pod vlastnou „hlavičkou“.

Aj medzi hoteliermi – tak ako v každej inej brandži – sa nájdu ľudia, ktorí už „všetko vedia“, alebo lepšie povedané, nič už nepotrebujú vedieť. Ja ale za tie roky viem, že ich hviezdne pocity nemôžu byť viac vzdialené pravde... A že ich kariéra to napokon dokazuje.

Omnoho viac je ale tých, čo sa potešia každej novej informácii, čo chcú byť stále „na pulze dňa“ čo každý nový podnet dokážu premeniť na tvorivú inšpiráciu. Teda v prípade tejto stránky na e-nšpiráciu.

V mene hosťa ďakujem, že existujú a krôčulinkom ku krôčulinku posúvajú Slovensko na mape destinácií, ktoré sa oplatí navštíviť a ktorým sa svetové trendy hotelierstva a gastronómie nevyhýbajú.

Vaša

Soňa Hudecová-Podhorná

 

Hosť hotela sa vraj najviac teší na raňajky, obohaťte ich jelením fuetom

Poriadok a čistota na izbe. Pohodlie a harmonické prostredie. Bar otvorený celú noc, stačí len tauris zver klobásyzbehnúť výťahom. Fitness s rôznymi prístrojmi. Bazén, masáže, animácia, tenisový kurt a ďalšie športoviská. Alebo školenie mimo stereotypu firmy, večer pri krbe v cigarovom bare... Je toho veľa, na čo sa hotelový hosť môže tešiť. A predsa v prieskumoch jeho prianí

 / Čítať viac

Vinotéky musia čoraz častejšie viac s kapitolou „oranžové vína“

Víno je dnes veľmi „in“. Dokonca aj v krajinách a regiónoch, kde sa žiaden vinič neurodí a víno oranžové 3tradície velia piť celkom iné nápoje. No a tým dupľom tam, kde k obedu patrí namiesto vody pohár vína alebo kde vinári získavajú medaily jednu za druhou. Teda aj u nás.

 / Čítať viac

Informatórium

 

Lomnica***** v Tatranskej Lomnici

m_warhol 2

Po desaťročí pôsobenia v Bellevue Grand Hoteli**** S. Smokovec ukončil túto etapu pracovnej kariéry tamojší riaditeľ Ing. Miroslav Warhol. Stal sa hotelovým manažérom hotela Lomnica***** v Tatranskej Lomnici. Hotel Bellevue momentálne riadi jeho predchodca Ing. Viktor Kosmák, ktorý túto funkciu už raz prevzal v roku 2011 po odchode Ing. Jany Gantnerovej. Neskôr sa stal poslancom mestského zastupiteľstva. 

MenJu Bratislava

menjú ba

V reštaurácii hotela Aston v Bratislave zavial nový vietor. Prenajali si ju slovenskí top šéfkuchári – Martin Korbelič a Tomáš Sika a nazvali ju MenJu. Dostala aj nový outfit v duchu trendu neformálnosti, vzdušnosti a prirodzených materiálov. Zmenili aj slovenský zvyk nechávať reštauráciu stále otvorenú a svojich hostí vítajú len počas pracovných dní do 14.30. Aj keď otvorili už koncom jesene, na horeca scénu sa uviedli najmä otváracou večerou Zimného festivalu jedla.
 

Eck Restaurant Devín

eck restaurant devín h-i

Zážitkovú gastronómiu hlavného mesta plánuje posunúť vpred nový Eck Restaurant v Devíne. Majiteľ Patrik Tkáč do kuchyne povolal Daniela Tillingera, ktorý sa tak na Slovensko vrátil po rokoch pôsobenia v Belgicku, Veľkej Británii a Rakúsku. Reštaurácia s kapacitou 34 hostí a salónikom pre ďalších desať, funguje len večer a rezervačným spôsobom. V podzemí našla svoje miesto vínna pivnica, pre začiatok s ôsmimi tisíckami vín. Mimochodom, názov reštaurácie má korene v prastarom názve tamojšieho miesta – Gold Eck, teda zlatý roh.

Poprad*** v Poprade

hotel poprad pp

Jeden z tradičných a „nostalgických“ hotelov v meste pod Tatrami zatvoril v októbri svoje brány. A tak 144 lôžok a prísteliek ostáva stále prázdnych. Rovnako ako konferenčná miestnosť, salón, tri menšie salóniky a príjemná reštaurácia pre 100 ľudí. Na penzión pre starších sa má premeniť aj hotel Gerlach, smutne známy mafiánskou likvidáciou policajta v 90-tych rokoch.

Grandhotel**** Starý Smokovec

grandhotel ss ext zima

K doterajším apartmánom, „venovaným“ známym osobnostiam, pribudli nedávno apartmány detského spisovateľa Daniela Heviera a českého herca Miroslava Donutila. Hotel začal túto tradíciu na jeseň 2018, kedy pokrstil izby kráľa komédie Vlastu Buriana, českej športovej legendy Emila Zátopka a slovenskej uznávanej herečky Milky Vášáryovej (ktorá si o tamojšie dvere buchla pomyselné šampanské osobne). Neskôr hotel pripravil aj apartmán českej slávice Lucie Bílej.

♣ OOCR Region Liptov

liptov bača

Oslavuje 10 rokov po tom, čo nadviazala na predošlý Klaster Liptov. Za ten čas získala štátnu dotáciu 10,2 mil. € a samosprávy vybrali na dani z ubytovania 11 mil. €. Rok 2019 prekonal rekord – 2 milióny prenocovaní. Podpisuje sa pod to bezplatná preprava skibusmi, značka Liptovské droby s pečiatkou ochrany EU, projekt Nepoznaný Liptov či podujatie ZA7HORAMI, náučné chodníky, infraštruktúra pre cyklistov - 60 kusov cyklomobiliáru i 30 elektronabíjacích staníc. Aj vďaka nim sa Liptov stal celoročne príťažlivou destináciou s potenciálom opäť po pandémii „číselne rásť“.
 

rezort Salamandra HHT

m_majtánová

Znalec vie dešifrovať, že sídlo (aj rovnomenného hotela) je Horný Hodrušský tajch. Stal sa služobným domovom Michaely Majtánovej, ktorá na Horehronie prišla z hotela Devín. "Mojim cieľom a zároveň výzvou v najbližšom období je stabilizovať hotelový personál a poskytnúť našim zamestnancom čo najlepšie zázemie pre ich fungovanie. Len spokojní zamestnanci totiž dokážu hosťom prinášať kvalitné služby a zážitky na najvyššej úrovni," hovorí o filozofii najbližšieho obdobia .
 

Choice Hotels a Radisson Hotels

choice hotels logo

Tesne pred polovicou júna sa americká sieť so 600 000 posteľami v 41 krajinách, založená v roku 1939, rozhodla kúpiť americkú časť spoločnosti Radisson Hotels. Tá je dokonca o 30 rokov staršia a zrodila sa v Minneapolise. Prevod dosiahne výšku 675 mil USD. Na Slovensku je kupec zastúpený značkou Clarion a Mamaison, do odkúpenej siete patrí hotel Radisson Blu Carlton a Park Inn by Radisson Danube – všetky v Bratislave. Tých sa však zmeny netýkajú.
 

♣ Wellness hotel Borovica**** Štrbské Pleso

čašník olex pecerytsia

Víťazstvo v 1. ročníku Taste of Tatry cup – Prosecco race, teda v behu čašníkov s proseccom na tácke, putovali do wellness hotela Borovica čašníkovi Olexandrovi Pecerytsiovi z Ukrajiny. Na Slovensku žije už päť rokov a vyštudoval tu tatranskú hotelovú akadémiu. Prvú cenu – 3-dňový pobyt v oblasti Prosecco – mu pomohla v konkurencii 29 kolegov z rôznych reštaurácií a hotelov získať nielen „rýchlosť nôh“ na 1,3–kilometrovej trati s povinnými gastropointmi, ale najmä šikovnosť a stratégia.

♣ DoubleTree by Hilton Bratislava****

p_ďurčeková 3 

Od 1. júna sa stala generálnou riaditeľkou hotela Petra Ďurčeková. Prichádza z hotela Pod lipou v Modre-Harmónii. „Chcem pokračovať v dobre nastavenom statuse mestského biznis hotela. Na niektoré služby sa pozriem z nadhľadu a budem hľadať tvorivé vylepšenia.“ Počas covidu sa tak stala v poradí už treťou najvyššou manažérkou tohto bratislavského hotela a jeho reštaurácie Toscana.

♣ Kaštieľ Turčianska Štiavnička

kaštieľ turč štiavnička apart

Spustnutý Révayovský kaštieľ zo 16. storočia sa pod taktovkou nového majiteľa - stavebnej spoločnosti Ismont mení na hotelový rezort. Zároveň pri kaštieli vyrastú budovy s apartmánmi, ktoré si záujemcovia môžu natrvalo kúpiť. Vyhovieť pamiatkarom znamená 9-miliónovú investíciu, v nej je zahrnuté okrem obnovy kaštieľa aj vybudovanie oranžerie, udržiavanie jaskýň či starostlivosť o tisícku stromov zámockého parku.


čím žila horeca scéna v upynulých rokoch
 

2013 – 2023 © Hotelovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok