Ponúknite hosťovi - navarte, nalejte, naplánujte

Grilovanie na terase hotela alebo reštaurácie pôsobí ako podlinková reklama

Leto, voda, vzduch... a gril. Vôňa pečeného mäsa, rýb, zeleniny i ovocia pôsobia na hostí ako magnet. Všetkými zmyslami sa im dostáva pod kožu podlinkový odkaz: „Poď dnu, budeš sa u ofyr - gril 3nás cítiť príjemne, dovolenkovo...“

Už pred niekoľkými rokmi sa hovorilo o boome grilovania, akoby Slováci doháňali zameškané. Trend záhradných párty a piknikov postupne skopírovala ajofyr - logo reštauračná sféra. Takmer niet prevádzky, kde by v lete negrilovali. Ako totiž vravia šéfkuchári, grilovačka nie je len o jedení. Ponúka komplexnú zábavu,príjemné trávenie času, oddych, relax, dovolenkovú atmosféru, skrátka zážitok. A práve zážitok je rozmer, o ktorý sa snažia všetky hotely, penzióny, rezorty, reštaurácie… ofyr - klobásaale aj iné typy zariadení cestovného ruchu, voľného času a profesionálnej gastronómie.

„Grilovanie je najpríjemnejšou letnou zábavkou. O to viac, že dnes sa dá grilovať takmer všetko. A je spravidla jedno, či ide o drevo, uhlie, alebo iné grilovacie techniky. Mňa však vyslovene očarilo grilovanie na Ofyre – už na prvý pohľad, závan vône a potom prvý hlt jedla. Hneď som vedel, na čom toto leto budem grilovať,“ vyznáva sa z grilovacej vášne Róbert Hudák, šéfkuchár rezortu a hotela Salamandra**** v Hornom Hodrušskom tajchu . Nuž na júl a august tam nastražili na hostí skutočnú grilovaciu „pascu“, ktorej len tak ľahko neujdú.☺ Nielen vďaka samotnému grilovanému jedlu…    

„Vonkajšie ohniská Ofyr prinášajú nový spôsob ako variť a grilovať pod holým nebom. Rozložením dreva v kužeľovitom ohnisku sa môže regulovať teplota varnej platne, ktorá poskytuje dostatočnú plochu na prípravu rôznych druhov jedál súčasne. Teplota sa smerom od stredu k okrajom znižuje, čo umožňuje varenie pri rôznych teplotách na jednej platni. Či už majster varešky pečie vajcia, zeleninu alebo pripravuje lahodný steak,“ofyr - grilovanie 2 popisuje prednosti grilovania na Ofyr-e Tomáš Kohút zo spoločnosti Ofyr Slovensko. Pritom nezabudne zdôrazniť, že iba keď je v hre drevo, môžeme vravieť o grilovačke. Všetky ostatné technológie považuje odborník iba za tepelnú úpravu jedla, nie pravú grilovačku alebo barbeque, ako by tomuto princípu vraveli v jeho kolíske -strednej Amerike.  Tento spôsob otvoril aj nový svet zdravého vonkajšieho varenia. A to nielen v hlavnej letnej sezóne.

Vďaka kruhovému ohnisku sa táto investícia zhodnocuje počas celého roka. OFYR totiž vyžaruje teplo do všetkých strán až do vzdialenosti dvoch metrov, čo umožňuje variť a baviť sa vonku aj v chladnejších mesiacoch. Povedzme, pri guláši a varenom víne...

Hostitelia – či už ide o kuchárov-profesionálov alebo amatérov – ocenia aj „odvrátenú“ stranu grilovania. Na rozdiel od iných grilov sa dá OFYR ľahko čistiť a nevyžaduje žiadnu údržbu. ofyr - gril 4Stačí utrieť gril handričkou s olejom a je pripravený na ďalšiu akciu.

„S príchodom vonkajších ohnísk Ofyr na trh sa pojem „pekne vyzerajúce vonkajšie zariadenie na prípravu jedál“ stal realitou,“ teší saTomáš Kohút. Tento vždy pekný a čistý gril vytvára nádherný doplnok vonkajšieho priestoru rovnako ako moderná socha. A keď ju zapálite, premení sa na ohromujúce ohnisko vyžarujúce teplo a vytvárajúce stredobod, okolo ktorého sa zídu hostia, priatelia, rodina, spolupracovníci... Pritom ohniská Ofyr sa môžu premiestňovať podľa potreby; varná platňa, kužeľovité ohnisko a podstavec saofyr - gril 2 dajú ľahko oddeliť a prepraviť kam treba.

„Podobne ako tradičný táborák, aj OFYR spája ľudí. Inovatívny kruhový dizajn umožňuje rodinám, priateľom alebo hosťom firemného podujatia zapojiť sa do procesu varenia a vychutnať si prípravu vlastných jedál, zatiaľ čo sa ostatní rozprávajú a bavia,“ Tomáš Kohút pozýva fanúšikov grilovania na stránku www.ofyr,sk alebo na osobné stretnutie. Stačí „vytočiť“ 0911 772 911 a aj vo vašej prevádzke si hostia môžu podávať pomyselné kľučky k príjemnej grilovačke. Teda vlastne ofyrovačke... 


do rubriky

Editoriál

Milí hotelieri a manažéri reštaurácii,

sonamožno vlastne ani netušíte, ako ste sa zrazu ocitli na stránke e-nšpirácií pre hotelový a reštauračný biznis. Skrátka, „vyššia moc“ to tak zariadila. Možno sa už nemohla pozerať na to, ako sa pomaly ale isto zamotávate do siete tzv. prevádzkovej slepoty. Ako denne riešite tisíc stále rovnakých problémov a ďalších tisíc, ktoré sa vynorili celkom nečakane a znenazdajky.

Pritom vám nemôžu neuniknúť novinky, ktoré sa v tomto biznise objavili – v prilákaní hosťa, v trendoch, smerovaní a úspechoch konkurencie. Veľmi dobre vás poznám. Však s mnohými som sa ako mediálna manažérka Zväzu hotelov a reštaurácií SR i ako novinárka, zaoberajúca sa dlhé roky hotelierstvom, cestovným ruchom a gastronómiou, stretávala. Osobne, telefonicky i mailami pod vlastnou „hlavičkou“.

Aj medzi hoteliermi – tak ako v každej inej brandži – sa nájdu ľudia, ktorí už „všetko vedia“, alebo lepšie povedané, nič už nepotrebujú vedieť. Ja ale za tie roky viem, že ich hviezdne pocity nemôžu byť viac vzdialené pravde... A že ich kariéra to napokon dokazuje.

Omnoho viac je ale tých, čo sa potešia každej novej informácii, čo chcú byť stále „na pulze dňa“ čo každý nový podnet dokážu premeniť na tvorivú inšpiráciu. Teda v prípade tejto stránky na e-nšpiráciu.

V mene hosťa ďakujem, že existujú a krôčulinkom ku krôčulinku posúvajú Slovensko na mape destinácií, ktoré sa oplatí navštíviť a ktorým sa svetové trendy hotelierstva a gastronómie nevyhýbajú.

Vaša

Soňa Hudecová-Podhorná

 

Dávate si pozor na neplatičov? V tomto roku ich bude viac.

Stačí zopár neplatičov a už to ide ako lavína. Neplatia vám, nuž ani vy nemáte z čoho zaplatiť dodávateľov tovaru, insourcované a servisné služby, mzdy zamestnancov, dane a poplatky... A nielen to. Zlý chýr sa po malom Slovensku roznesie veľmi rýchlo. Každá event agentúra, každá firma sa bojí organizovať podujatie v zariadení, ktorému hrozí nedostatok kvalitných potravín či fungujúcej konferenčnej techniky. Veď dodávatelia kašlú na vašu druhotnú platobnú neschopnosť a jednoducho sa vám oblúkom vyhnú.

tomto roku to bude horšie a vám neostane nič iné, len si vašich klientov viac preverovať a celkovo neplateniu predchádzať. Radšej objednávku oželieť, než s ňou mať náklady a potom

18. 2. 2019 / Čítať viac

Už zháňate ľudí so znalosťou čínštiny?

Anglicky, nemecky, rusky, francúzsky, španielsky, taliansky ... žiadna jazyková znalosť vašich zamestnancov nie je na zahodenie. Zdá sa však, že na popredné miesta sa prebojuje aj čínština. Podľa štatistiky Bratislava Tourist Board-u sa totiž v roku 2018 stali najpočetnejšou skupinou návštevníkov hlavného mesta práve obyvatelia krajiny draka.

„Vnímame ich dlhodobo stúpajúci záujem o Bratislavu, pričom medziročne ich návštevy vzrástli o takmer 24 percent. Preto spolupráca s touroperátormi, cielená propagácia

20. 12. 2018 / Čítať viac

Aj vy hľadáte personál ako povestnú ihlu v kope sena ?

Za deviatimi horami a deviatim dolinami... rozprestierala sa krajina zvaná Slovensko. Občas sa v nej nelogicky piesok lial a voda sypala (keď poslanci schvaľovali a ministerstvá navrhovali šibnuté legislatívne zmeny, rozšírenia zákonov a vyhlášok, košatenie pravidiel...).

No a ako to býva v mnohých príbehoch, aj tu občas stál v poli zámoček. Teda niekedy zámoček, inokedy business hotel, rezort, penzión, reštaurácia. A vo dverách človek v obleku alebo kostýmčeku, čo lákal okoloidúcich. Nie však hostí, čo by prišli hlavu zložiť na posteľ pod baldachýnom či plazmovou obrazovkou alebo zasadli za stôl k dobrému obedu. Lákali zamestnancov, čašníkov, kuchárov, chyžné, recepčných... do práce jednoduchej i zložitej,

 / Čítať viac

Ako „nakopnúť“ svojich kuchárov?

Rutina, stereotyp, priveľké ego či primalé skúsenosti, žiadna fantázia, nedostatok motivácie a ambícií, túžby napredovať,,, a už srdce domu, teda kuchyňa, tepe v čoraz pomalšom a nudnejšom rytme. Hostia kritizujú, sťažujú sa, ale predovšetkým vám odchádzajú na jedlo inam. Peniažky sa zbohdarma kotúľajú preč... A tak sa skúsený hotelier alebo manažér reštaurácie stará aj o občasné „výjazdy“ majstrov varešky ku konkurencii. Pozrieť sa na kulinárske nápady iných – od konceptu reštaurácie cez zostavenie jedálnych lístkov až po konečné aranžmán jedla a, samozrejme, úroveň obsluhy. Ja viem, náklady... najmä keď tam nechcete poslať len šéfkuchára, ale celý tím. A tak vám poradím ôsmy ročník Zimného festivalu

 / Čítať viac

Informatórium

Hotel*** Sorea SNP

sorea snp dd ext

Pri hoteli v Demänovskej Doline vyrástol wellness Euphoria s bazénmi a vodnými atrakciami pre dospelých i deti, s parnou aromasaunou, infrasaunou carbo a dvoma suchými saunami , Kneippovým šliapacím kúpeľom, hydromasážnou vaňou, rôznymi druhmi masáží a ďalších procedúr i s fittness centrom.

 

Hotel FIS Jasná****

fis jasná ext zima 2 

Už štvrtý raz po sebe sa v celosvetovej súťaži World Ski Awards stal najlepším lyžiarskym boutique hotelom na Slovensku. Riaditeľku Luciu Švecovú teší, že sa tak ocitol „v jednom vreci“ s najlepším lyžiarskym hotelom Stein Eriksen Lodge Deer Valley v Spojených štátoch a najlepším butikovým hotelom Ki Niseko v Japonsku- Jeho atraktivitu zvyšuje aj fakt, že je najvyššie položeným hotelom v stredisku Jasná, tiež oceneným v tejto prestížnej súťaži.
 

Vienna House Easy*** Bratislava

vienna house easy ba

Po krátkom pôsobení Rumuna Georga Rosu v riaditeľskej pozícii sa na toto miesto vrátila Lucia Arbetová. Výzvu oživiť ruch v obnovenom hoteli neďaleko letiska prijala po tom, čo Vienna House Dvořák**** v Karlových Varoch kúpili iní vlastníci. Ten totiž – v rámci „vnútorných pohybov“ rakúskej siete - riadila od júna 2016.
 

♣ Liptovská hviezda

liptovská hviezda 18
Do tohto ročníka „mystery shopping“ sa zapojilo 14 reštaurácií a 5 kaviarní z Liptovského Mikuláša, Ružomberka a Demänovskej Doliny. Organizácia Region Liptov pritom oslovila 67 zariadení; z nich si však menej než tretina trúfla nechať preveriť kvalitu svojich služieb. Tentoraz však nezávislá spoločnosť hodnotí prevádzky až dvakrát – v zimnej a potom v letnej sezóne.

♣ Greenfood Restaurant Senec

greenfood pekáreň 2 

Značka sa presťahovala z Ratnoviec do rodného mesta jedného z majiteľov – Tibora Samaranského (vpr.). Spolu s Martinom Maslančíkom ju však z reštauračnej gastronómie pretransformovali na pekáreň, zaoberajúcu sa najmä kváskovým chlebom. K pôvodným siedmim druhom napr. pohánkovému, špaldovému alebo chlebu z pivného sladu., postupne pribúdajú ďalšie. Klasická gastronómia má momentálne podobu cateringu a poradenstva.
 

♣ International**** Veľká Lomnica

international vl bež trate

Z podtatranského golfového hotela pri areáli Black Stork sa v tomto ročnom období stáva lyžiarsky. V tejto zimnej sezóne však upravila a udržiava spoločnosť Golf International vyše 10 km bežeckých tratí ešte skôr než zvyčajne – už od Vianoc. Hostia – rekreační bežkári na ne majú bezplatný vstup. Trate sa stanú aj dejiskom tradičných februárových bežkárskych pretekov či Balónovej fiesty.

Grand hotel Bellevue**** V.Tatry

bellevue tatry - m_warhol 

Predošlého riaditeľa Viktora Kosmáka, ktorý vo funkcii pôsobil od roku 2011 a teraz zasadne v mestskom zastupiteľstve, nahradil Miroslav Warhol. Po práci v zahraničí na pozícii F&B managera sa šesť rokov staral o „sales“ hotela Bellevue. Plánuje pokračovať v rekonštrukcii izieb, rozšírení wellness centra o detský bazén i priestor balneo.

Thuries Academy

img_6313

Juraj Hruška, Vojto Artz, Jaroslav Hladík... a ďalších 150 slovenských kuchárov sa už môže pochváliť certifikátom Thuries Academy. Škola pre profesionálov otvorila už svoj 12. ročník – v kategóriách A, B, ale už aj C je . Zamestnávatelia z radov hotelov i reštaurácií oceňujú, že sa im tak s malými nákladmi vracia nielen majster modernejšej a zdravšej gastronómie, ale aj s efektívnejším prístupom k využitiu surovín a filozofiou zero waste i vyššou produktivitou práce.


Čo sa udialo v minulých rokoch


 

2013 – 2020 © Hotelovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok